Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Veleszületett mozgásszervi...

Veleszületett mozgásszervi fogyatékosság esetén is leszázalékolhatnak-e, és ha igen, mi alapján? Ugyanis 20 éves vagyok, és összesen 7 hónap munkaviszonyom van 4 órában.

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Az nem elég hozzá. Szakiskolába nem jártál? Az is szolgálati időnek számít...
2009. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
pontosan mi a betegséged? elvileg 0 munkaviszonnyal is leszázalékolhatnak, hiszen nem törvényszerű, hogy valaki csak munkaviszonnyal a háta mögött rokkanhat meg, vagy lehet munkaképtelen. a ledolgozott idő gondolom a megitélt összeg miatt nem mindegy, de nyilván van egy alsó határ, amit az kap meg, akinek nincsen szolgálati ideje.
2009. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Veleszületett végtaghiányom van, mind a 4 végtagon. Több, mint harminc korrekciós műtétem volt, hogy egyáltalán boldoguljak az életben. Mindkét kezemen csak egy-egy ujjam volt, semmi fogási képesség. A járással szerencsére nincsen gondom, bár rossz az egyensúlyom, de tűrhető, viszont a kezeimmel hosszútávon nem tudok dolgozni. Szinte bármit megcsinálok (írok, gépelek, varrok, stb.), de ha sokáig csinálok valamit "pihenés" nélkül, begörcsölnek, lezsibbadnak az ujjaim, de volt olyan is, hogy begyulladtak, és csak műtéttel tudták megszüntetni a gyulladást. Ezért csak olyan munkát tudnék vállalni, ami nem megerőltető számomra.

Sajnos csak 8 általánosom van, na meg a negatív diszkrimináció, fel se vesznek sehová. A 7 hónapom is csak azért van, mert családi vállalkozáson belül voltam.

Nem tudom, egyáltalán megérné-e elindítani a leszázalékolást. Hallottam a rokkantsági járadékról is, de nem tudom, mi járna és mi nem.

2009. jún. 3. 18:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy megindítod nem veszítesz semmit (nem kerül pénzbe)... A háziorvosod nem tud segíteni? Esetleg érdeklődhetsz a nyugdíjfolyosítónál is (bár tapasztalataim szerint ott nem túl készségesek).
2009. jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

17:40-esnek: nullás alsó határ nincs. Ilyenkor esetleg méltányossági alapon adnak vmit.

Nem az embert nézik, hanem az idióta törvényeket, amik messze állnak a humanitástól...

2009. jún. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A háziorvosom azt mondta, magamnak kell intézni, mert már nem ő az illetékes, és fogalma sincs, hogy most hogyan működik. Egy leszázalékolt ismerősöm azt mondta, a területi tb intézi. Majd ott megkérdezem.
2009. jún. 3. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:
mire jutottäl vegül?
2023. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!