Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Emlekeztek meg a tortenetemre,...

Emlekeztek meg a tortenetemre, amelyben a ferjem megvadolt hogy "nem vagyok jol" es ra akart kenyszeriteni hogy antidepresszansokkal kezeltessek, de utanna talalltam egy cikket, mennyiben lehet benne igazsag?

Figyelt kérdés

Aki veletlenul nem olvasta a tortenetet klikk ide emlekeztetoul

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__26..


Azota hacsak idom engedi olvasgatok a neten es talaltam egy ELKEPESZTO cikket az antidepresszansok eltitkolt mellekhatasairol, ugy gondoltam megosztom veletek is...

Vigyazzatok magatokra es az egezssegetekre foleg!

Szeretnem ha kommentalnatok, szerintetek igaz lehet ez?

[link]


2012. febr. 17. 06:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szia,2008-ban két hónapig szedtem különböző antidepresszánsokat,nyugtatót,tudom is én már,hogy mi volt a pontos nevük.Édesapám rákos betegsége,majd sajnálatos halála,munkahelyi gondok,párkapcsolati problémák sodortak ebbe a helyzetbe.Szóval,akkor minden összejött és sajnos elhagytam magam.Az volt a szerencsém,hogy tudtam azt,segítségre van szükségem,édesanyámhoz rohantam pizsamában,mezítláb,az egyik nyári reggelen (pedig a szomszéd kerültetben lakik,kocsival mentem),ő azonnal elvitt a pszichiátria ambulanciára.Ott aztán csak írták a gyógyszereket.a furcsa az volt,hogy állandóan cserélgetni kellett őket,mert ájulást,hatalmas vérömlenyeket,szörnyű végtagfájdalmakat okoztak.Viszont a halucinációk,félelem megszűntek.Próbáltam a gyógyszer csak végszükség esetén szedni,de sajnos muszáj volt,mert annyira féltem.Két hónap után azonban kipihentem magam,tisztult a tudatom és rájöttem,hogy vagy állandó gyógyszerfüggő leszek,vagy erőt veszek magamon és soha a büdös életbe még egyszer nem kerülök ilyen kiszolgáltatott állapotba.Utóbbi mellett döntöttem.A gyógyszert folyamatosan vonta meg az orvos,így is nehéz volt,állandóan ideges voltam,ezt értsd úgy,hogy ültem és állandóan járt a lábam,nehezemre esett egy helyben maradni,ez volt a legszörnyűbb az egészben,ez az állandó nyugtalanság,és persze állandóan fájtak a lábaim,végül a kezem is.Az orvos azt mondta antidepresszánsra nem lehet rászokni,dehogynem!!!ezt csak azt tudja,aki le akar szokni róla!És én csak két hónapig szedtem őket,mit csinál az,aki évekig szedte?Nagyon nehéz volt,mondhatni borzasztó.az öngyilkossági kísérletről meg annyit,hogy soha nem csináltam ilyet,viszont volt olyan,hogy mentem be dolgozni és a metrónál azt éreztem,hogy valaki lögdös hátulról,emlékszem,mindig középen álltam meg,hogy nehogy beessek a metró alá.Nálam ezt mondjuk nem a gyógyszer okozta,az biztos,mert sajnos halucináltam és hangokat hallottam,szóval nálam ezek okozták a halálfélelmet,de egy biztos,öngyilkos soha nem akartam lenni!Azóta tudom,hogy sokan sajnos nem akarnak azok lenni,csupán elborult elméjük játéka az egész.Nehéz dolgok ezek,egyetlen jó volt az egészben,megerősödtem és ma már tudom,hogy még a szeretett személy elvesztése sem hozhat ilyen állapotban,sok mindent átértékeltem,felnőttem és megismertem a saját korlátaimat.A férjedre visszatérve meg,aljas dolog,amit csinál,próbálj meg menekülni,ne sajnálj pénzt az ügyvédre,légy boldog a gyerekeiddel,ez az ember nem érdemel meg téged és igaz,lelki terrorban tart,azért is kerültél abba az állapotba,hogy felmerül a pszichiátriai kezelés.Hogy áll most a válásotok?Sikerült valamit elérned?
2012. febr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%

Szendi Gáborra ne hallgasson senki! Ez a pasas a szcientológiai egyház tagja! Ők elleneznek minden pszichiátriai kezelést! A legkártékonyabb egyház,ami csak létezik! Ők még a magukra és másokra veszélyes elmebetegeket sem engednék kezelni!

Amit tudnod kell:

A depressziósoknak nincs betegség tudatuk. Ha nem kezelik,akkor egyre rosszabb lesz az állapotuk. A kezelés időtartama függ a beteg állapotától. A családunkban is volt olyan beteg,aki nem volt képes már önmagáról sem gondoskodni. Két évbe telt,mire rendbe jött!

A Te állapotodat mi nem tudjuk megítélni,ahhoz orvosra van szükség!

2012. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Utolsonak, szerintem te vagy szektatag.
2012. febr. 17. 07:56
 4/22 anonim ***** válasza:
Igen, emlékszünk. Sőt, úgy látom az egész történet csak arra ment ki, hogy a végén a gyógyszeriparnak csinálj ellenreklámot. Azt nem tudom, ennek így mi köze a családi kapcsolatokhoz..
2012. febr. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%
Egyre inkább úgy látom, hogy a kérdezőnek sajnos valóban szüksége van a pszichiátriai gyógyszerekre.
2012. febr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A második nem sok okosat irt, mert igaz, hogy Szendit nem mindig lehet egy az egyben elfogadni, de ez nem csak az ö véleménye. A legtöbb antidepresszánsnak sokkal erösebbek a mellekhatásai, mint ahogy azt a legtöbben gondolják.

Német orvosi oldalakon sok helyen irják, hogy a legtöbb ilyen gyógyszer a különféle keringési problémák mellett panikrohamokat okoznak a páciensek 10 %-nál, az önbgyilkosságra való hajlamot nagy mértékben fokozzák (mert az attól való félelmet csökkentik), ezen kivül a megszokott adagban szedve igen komoly függöséget okoz, leszokni róla sokkal nehezebb, mint bármilyen illegális kábítószerröl.

2012. febr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Minden mindennel osszefugg szerintem es nem rossz ha az ember tajekozodik...

Ha nem ertesz egyet velem az a te dolgod.

2012. febr. 17. 08:00
 8/22 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak olyan esetek amikor az antid. elkerülhetetlen,pl. sizofrenia,különbözö veszelyes szemekyisegzavarok,ilyenkor a beteg veszelyes a környezetere,igen is szedni kell.En szemely szerint,felelem-panik-ba szenvedtem,ebben az allapotba-betegsegbe,nem fontos.Szedtem is 2 hetig,az örület hataran voltam.Megjegyzem,nagyon erzekeny szemelyiseg vagyok,HSP-nek mondjak külföldön,vagyis minden zavar(szel,zajok,hideg,meleg,erös feny,gyogyszer erzekenyseg...es sorolhatnam).Tehat nem lehet mindenkit egy csoportba toloncolni.En a panikkal,meg sem közeliettem pl. egy sizofrenias(nem tudom jol-e irtam) beteget.
2012. febr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8-nakHa jol ertem 2 hetig szedted az antidepresszansokat es nem eszleltel javulast ,sot ellenkezoleg?

A velemenyem az hogy ezek a gyogyszerek csak a tuneteket tompitjak, szuntetik meg a legjobb esetben de nem az okokat!Az hogy kinel hogy hat azt nem lehet elore kiszamitani, aki erzekenyebb biztosan jobban megviseli.

2012. febr. 17. 08:31
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem,nem eszleltem javulast,söt,erös hanyingert es erös erös felelmet valtott ki,nem birtam 5 percig egyedül maradni(en azt gondoltam akkor ,ez a panik-tol van),az a keves ennivalo, alig ment,mindent teaval ettem,hogy valami lecsusszon,majd jött a napi 3x erös panikroham,nem alvas,remeges,utoljara,a hanyinger mellett,olyan erös ehsegerzet is elfogott,hogy mar fajt a gyomrom,viszont enni alig birtam,ejjel is felkeltem enni,fel szendvicset,fel oraig ettem,majd megörültem,mire az orvosnöm azt mondta,rögtön abbahagyni,majd jobban lettem,a hatasa .a felelem megmaradt(ami addig nem volt).3 evig küszködtem mire kigyogyultam a panikbol.
2012. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!