Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A TSH-m magas, a szabad T4-em...

A TSH-m magas, a szabad T4-em viszont a referencia értékek szerint jobb nem is lehetne. Ez lehet pajzsmirigy alulműködés? Vagy ha a FT4 jó, akkor a pajszmirigyem is jól működik?

Figyelt kérdés

TSH 5,300 (0,400-4,000), a Szabad T4 10,80 (7,90-14,40)


előre is köszönöm a válaszokat



2012. márc. 6. 19:55
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
hát ez az, hogy sok tünet jellemző rám.. fáradtság, száraz bőr, hideg kézfej-lábfej, fázás, kicsit a memóriám is romlott.. bár valószínűleg ez azért van, mert amióta idejárok hipochonder lettem.. ahány betegségről tanultunk a nagy részénél a tüneteknél észrevettem egyezést... najo megnyugszom, betudom ezt is az elöbb említett jelenségnek.
2012. márc. 7. 22:05
 12/14 anonim ***** válasza:
Hehe :) Utóbbiból majd kinősz... De nekem is enyi volt a TSH-m és felírták a gyógyszert. És nem voltam utána fáradt, meg a száraz foltjaim is eltűntek a bőrömről. Bár ez csak fél évig tartott, mostanáan újra fáradt vagyok, pedig gyógyszerrel már 2,18 a TSH-m. Ja és a feledékenység is elmúlt. Mivel orvosira jársz lehet szedned kellene majd a tiroxint, mert a memóriádra szükség nagy van. :)
2012. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Bocsesz az utolsó értelmetlen mondatért :(
2012. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Sajnos érdemben nem tudok hozzászólni a témához.De Nagyon is körültekintőnek kell lennie a betegnek a mai gyógyszermaffia-világban.Az csak jó lehet,ha az ember mindennek utánajár,s nem hisz egyből az orvosnak.Sajnos az orvosok ahelyett hogy gyógyítanának,csak gyógyszereket írnak fel,mert nem a gyógyítást tanulják az egyetemen,hanem azt,hogy milyen betegségekre milyen gyógyszert írjanak fel.Olyan medikusoknak szóló tankönyvek is vannak,melyekben a laboratóriumi referenciaértékek hamisak,s az ilyen könyv szerzője saját maga lektorálta a könyvét! [link] Ezen link tartalmazza a bizonyos tankönyvet,melyben az adatok hamisak,pontosan megjelöli a könyvet,s az oldalszámot! Tehát az csak jó lehet,ha mi magunk járunk utána a dolgoknak,s akkor el tudjuk dönteni,bízhatunk-e orvosunkban,vagy keressünk másikat. A témához visszatérve,én is megfogadnám ezt az orvosi tanácsot:várnék 3 hónapot.Hashimoto-s vagyok egyébként.
2015. febr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!