Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan elkeseredett vagyok!...

Olyan elkeseredett vagyok! Pánikbeteg vagyok már lassan 4 éve, és egyszerűen már nem tudom hogyan tudnék kigyógyulni belőle! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. júl. 21. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Huuu basszus ez nem vicc!!!!!!!

Azonnal tessek elmmeni egy kozeli pszichiatriara mielott meg rosszabbra fordulna a dolog.

Tapasztalatbol beszelek es sokkal tobbet vartam 4 evnel.

Nagyszeru, hogy felismerted valami nincs rendben. Most ertsd meg azt is, hogy ezt orvos nelkul sajat magad nem tudod megoldani. a gyogyszerektol amiket kapni fogsz nem vallsz majd fuggove, mert orvos mellett fogod szedni es csak annyit, amennyit az orvos felir vagy ahogy javasolja.

Legyszives mielott megkattansz menj el dokihoz.

En most vagyok a gyogyszerkuranal es 3 het mulva kezdodik a beszelgetos feloldas. A doki fel evet kert tolem, mert nem akartam gyogyszereket szedni.

Kitartas, ha segitseget kersz,megkapod. Nem vagyunk egyformak es csakis egy doki segithet a kigyogyulasban.

Ehez hozzasegithet a relaxacios gyakorlatok hallgatasa es alkalmazasa - nekem legalabbis ez bejott.

Mehpempo fogyasztasa ugyancsak jot tesz az idegrendszerednek.

Ha valami van, irj priviben.

2008. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is "voltam" pánikbeteg.. azért tettem idézőjelbe ugyanis még mindig van olyan h néha kijön rajtam.. de volt egy olyan időszak ami nagyon durva volt (képtelen voltam bárhova is elmenni és csak otthon éreztem "jól" magam, persze ha volt otthon valaki) .. azt hittem hogy .. hát nem is tudom.. :S én voltam pszichiáternél pszichológusnál és szedtem gyógyszert is, hihetetlen rossz volt akkor.. :( aztán sikerült abbahagynom a gyógyszer szedést de sztem ez akaraton is mulik.. hinned kell abban h elmulik és jól leszel bár nagyon nehéz és szinte lehetetlen..


az a helyzet h én átéltem mindezt de tanácsot arra h mit tehetnél egyszerűen nem nagyon tudok adni :( de kívánom neked hogy sikerüljön.. de teljesen kigyógyulni belőle sztem nem lehet, csak enyhiteni rajta..


próbáld magad elfoglalni mindig valamivel ami örömet okoz és higgy abban h meggyógyulsz.. bocsi h nem tudok használható tanácsot adni, de kívánom h gyógyulj meg :)

2008. júl. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2008. júl. 21. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Tudom, h ez kérdés, de azért leírom: mi is az a pánikbetegség??
2008. júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is pánikbeteg vagyok már 3éve.Megéltem már mindent,sokmindent kipróbáltam,sokféle orvosnál jártam de igazából nem tudom mi segíthet.Magadnak kell mondogatnod,hogy van kiut,hiszen már sokan kimásztak belőle.Én már gyogyszert nem szedek,rohamok sincsenek de a szorongás még megvan,pláne ha elkell menni otthonról.Jelenleg is pszihoterápiára járok.Nagyon nehéz,de bízni kell magadban és a gyógyulásban.Sajnos aki nem volt benne értetlenül hallgatja,és nem érti.Ez egy alattomos betegség,de mi legyözzük,és erösek leszünk.Talán segítettem ezzel egy kicsit,hogy ne legyél elkeseredve.Ha gondolod írj privit.
2008. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A pánikbetegségem kb 12 évvel ezelőtt kezdödött /akkor 24 éves voltam/ Pszichiáterhez jártam aki gyógyszert irt fel. A gyógyszer segitett és tudtam közlekedni. 30 évesen férjhez mentem és kisbabát terveztünk. Abba akartam hagyni a gyógyszert de nem sikerült. Kb 2 évvel ezelőtt felkerestem egy kineziologust, 4 kezelés után el tudtam hagyni a gyógyszert. Most azért járok a természetgyógyászhoz mert még nem született gyerekünk. Volt több vetélésem is amitől visszajönnek a pániktüneteim, de gyógyszert már nem szedek rá. Felkerestem olyan embereket is akik energiával gyógyitanak, de mégis a leghatásosabb számomra a kineziologus volt. Egy probát megér, keress fel Te is egyet. Mielőbbi gyógyulást kivánok!!!!
2008. júl. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

A pánikbetegség viselkedési rendellenesség, tehát nem igazából betegség. A környezet reakciókat vált ki a pánikbeteg agyában, úgy érzi, szívroham, ájulás, rosszabb esetben a halál kerülgeti. Miközben tudja, hogy nincs vészhelyzetben, valami mégiscsak ezt váltja ki az agyában. Racionális énje tiltakozik a roham ellen, ezért feltehetőleg az irracionális tudatrésze (mondjuk érzelmi, esetleg a tudatalatti) JELEZ valamit. Példának okáért irracionális félelem az emberektől, irracionális félelem, hogy bármikor rosszul lehet, összeeshet stb.

A kiút: pazichiátria, kognitív viselkedésterápia. A gyógyszer a tüneketet kezeli, de az okokat nem. De mivel a pánikbetegség rögtön nem szüntethető meg, átmenetileg szükséges a gyógyszerszedés, hogy valamennyire helyreállítsa a páciens életét. A gyógyszer elnyomja a tüneteket, a páciens betanulja, hogy nem lesz semmi baja, ha pl. tömeg közé megy (igaz, a gyógyszer miatt). Egy idő után esedékes a gyógyszerről való leállás és a terápián tanultak hasznosítása.

2008. júl. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!