Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Trombitálva miért szoktak...

Trombitálva miért szoktak orrot fújni olyan nagyon?

Figyelt kérdés

Vannak emberek,akik rettentően trombitálnak amikor fújják az orruk.Nekem van ilyen barátom,munkatársam,lakótársam stb.Egyet mindnél megfigyeltem:Úgy fújják az orrukat,mintha az életük múlna rajta,telitüdőből,hosszan és iszonyatosan fülsértően hangosan.

Megfigyeltem ezután hogy akik nem trombitálósak,azok nem is fújják akkora erővel hogy kiszakadjon a dobhártyájuk...

Akkor a trombitálós emberkék miért "eröltetik" ennyire?Miért nem tudják úgy kifújni mint a "halkak" csak kicsi fújásokkal?

Remélem nem bántok meg senkit a kérdésemmel,nem rossz szándékkal írtam!


2012. márc. 18. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

A trombitálók nevében :)

egyrészt: így szoktuk meg

másrészt: létezik hangtompított verzió munkahelyre/előadásra, ha nagyon muszáj, de otthon/koleszban hadd fújja már az ember úgy az orrát, ahogy neki tetszik! :D

Egyébként úgy hallottam, hogy a nagy hang abból van, hogy mindkét orrlyukon egyszerre fújjuk, és valami odabenn berezeg (orvosok, biológusok fejtsék ki).

2012. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én is nagyon hangosan és szokatlanul fújok orrot, de egyszerűen nem tudok máshogy. a tüdőmet azért nem fújom ki, tehát egyáltalán nem erőltetem, de ha gyengébben próbálom meg, kevesebb hanggal, akkor meg nem ér semmit.
2012. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is trombitálok, de nem tudom máshogy . Erős levegő kell, hogy érjen valamit. De egyszerre csak az egyik orrlyukamat fújom, mert állítólag úgy hatékonyabb és egészségesebb is. (De ezt nem tudom biológiailag alátámasztani. )
2012. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én csak trombitálva és mindkettőt tudom fújni. Hatékonyan. Köülönben bentmarad a fele takony. Itt kérek bocsánatot mindenkitől. Engem is zavar, hogy mást zavar.
2012. márc. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
49%
Én meg pont fordítva, akárhogy erőlködök, nem tudok trombitálni orrfújás közben. Anyám meg folyton ezzel szekált, hogy "nem fújom rendesen". Emiatt nem is szeretek mások előtt orrot fújni (de ha kell, hát kell...). Akár a tüdőmet kiköphetem, akkor is halkra sikerül.
2012. máj. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez biológiai dolog amit nem értek. Bár inkább varázslat. Ha zsebkendő nélkül elkezdek úgy fújtatni mint egy bika csak szuszogás van, amint a papír az orromnál van jön is az üvöltés. Ez nem az erősségen múlik, egyszerűen gyengén fújva nem jön ki. Lehet egy kis megfázásnál kis fújkálás és kinn van, de nekem mindig be van dugulva az orrom és rohadt nehezen jön ki, így tényleg agyvérzésig kell erőltetni, hogy pár csepp kijöjjön.
2015. szept. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Saavedro ***** válasza:
34%
Rettentő idegesítő, kitépem a hajam tőle, hogy más trombitál és kicsit sem érzi magát gáznak, akármilyen gyilkos tekintettel nézek rá.
2016. márc. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És mit csináljon kedves utolsó? Ez biológia, orr üreg felépítése. Máshogy nem jönne ki. Dugjon tampont az orrába? Én akár hogy akarom nem tudnám halkan csinálni. Nekem se szándékom embereket felébresztgetni pl este.
2016. márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Istenem ennyi szerencsétlent...

Még hogy nem tudtok máshogy LOL. Annyi hogy egyszerre egy orron kell és akkor mehet bármilyen erővel nem lesz ilyen hangos trombitáló hangja.

2020. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!