Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek 40 felett, babát...

Szerintetek 40 felett, babát vállalni mekkora felelősség, a gyermek egészségét illetően legfőképp? Már van egy 9 éves lányom, s újra megtalált a boldogság, de kissé tartok a kockázatoktól. Lehet, hogy túl "parázom" a dolgot. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
túlparázod. ha úgy érzed vágjatok bele. ha gondolod, előtte csináltass egy tetőtől talpig kivizsgálást csak az óvatosság kedvéért és magad megnyugtatására, hogy minden rendben van-e. ha úgy érzed bírnád kondival, akkor semmi akadálya.
2010. ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
40 felett még nem olyan gáz, de ha tényleg akarod, akkor sokáig nem húzhatod.
2010. ápr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem látásból kínai nőt aki 42 évesen szülte az első gyerekét..
2010. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már egyáltalán nem ritka, ha egy nő 40 év körül szül gyermeket. Sokan ilyenkor vállalják be az elsőt.

Régebben is szültek a nők, csak akkor már kb. a nyolcadikat.

Ha mindketten egészségesek vagytok, akkor nincs mitől tartani, persze növekedhet a rizikó, de ma már sok vizsgálatot elvégeznek a kismamán.

Én igazából nem is emiatt aggódnék, hanem attól, hogy ha 20 éves lesz a gyerek, a szülő akkor már 60 éves lesz. Szóval ezt is érdemes mérlegelni.

De ezt nektek kell eldönteni, kívánom, hogy sikerüljön amit szeretnétek. Ja, és fő a pozitív hozzáállás.

2010. ápr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már nem ritkaság 40 felett szülni. Szerintem nem kell aggódnod miatta. Lesz majd néhány plusz vizsgálat (gondolok itt pl. a Down szűrésre) amit a korod miatt javasolni fognak, és ennyi az egész.
2010. ápr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem gaz!

Egy baratnom 41 evesen szult, neki sem elso gyermek. Evek ota probalkoztak es akkor jott ossze vegre. Elismerte, hogy a huszas eveiben sokkal jobban viselte a terhesseget, most nehezebb volt neki a mozgas, a vegere korhazba kerult par hetre, mert nagyon bevizesedett es magas lett a vernyomasa. De vegul minden rendben volt!

Ugyanakkor ez nem a kortol fugg, ismerek huszoneves kismamakat is, akiknel toxemia veszely lepett fel.

2010. ápr. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán vállald be!!! A 35 év feletti nőket amúgy sokkal alaposabban szűrik, mint a fiatalabbakat, tudtad? Ezért van az, hogy több a megszületett down kóros baba a 35 év alatti nők esetében (orvostól tudom!). Én is azt tervezem, hogy a 2. babát 40 körül vállalom. Ez megfiatalít szellemileg-testileg, és a boldogság is jár :-)!
2010. ápr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!