Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kicsi vernyomas ellen mit...

Kicsi vernyomas ellen mit lehet tenni? 90/60

Figyelt kérdés
gyakran szedulok,fejfajas,levertseg
2012. márc. 30. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igyál 2 kávét.
2012. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lássa orvos.

Mert kávé ivásra, sportra lehet hogy csak ideiglensen lódul meg, ami okozhatja a szédülést.

Mindenesetre igyál jelentősen többet.

2012. márc. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Orvos.


2. ha nincs semmiféle szomatikus (testi) panasz mögötte, csak alkatilag vagy ilyen - én is ilyen vagyok - akkor rá kell szokni a KV-ra, ha szereted, ha nem. Esetleg mehetsz sportolni.


Vannak vérnyomást emelő cseppek, de én úgy vagyok ezzel, ugyan nem szetetem a KV-t, de még mindig természetesebb anyagnak tartom, mint a gyógyszert.

Kereshetsz vérnyomást emelő homeopátiás szereket is, de ahhoz is jó egy szaki, aki tudja, mire mi jó.

2012. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen: előttem is írták, nekem is most jutott eszembe: legalább napi 2-2,5 liter folyadékot igyál, ebbe nem számít bele a KV. Ha szereted a főzött, (nem porból zacskós) leveseket, akkor az is kiváló folyadékpótló.


Esetleg ihatsz sok gyümölcsteát. :)

2012. márc. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
koszonom
2012. márc. 30. 13:56
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem alkatilag kicsi, mikor nagyon ideges vagyok, akkor felmegy 120/90re....nyáron kellemetlen, mert a nagymelegbe szédelgek. gondolom te is. kávét ajánlottak de attól meg megy a hasam... én fekete teát szoktam inni, asszem ez a számomrajó megoldás
2012. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: szívesen. :)


Nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom, alkatilag, de nekem pl. a fekete tea nem jó, mert éppenhogy lefelé viszi a vérnyomásomat. Ahogyan a bor is. nem nagyon szeretem a KV-t, de "megszerettem". Muszáj volt. Egyébként sok folyadék, és ha szédül az ember, akkor le kell ülni. Még mindig jobb egy alacsony vérnyomás, mint egy magas.


Utolsó: az, amit leírsz, egyértelműen pszichés eredetű. van, akinél a fehér köpeny látványa váltja ki. Az öcsémnél egy ideig nem lehetett tisztességes vérnyomást mérni, mert ha fehér köpenyt látott, felugrott a vérnyomása. Egyébként normál értekű.

2012. márc. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem ártana az okát megkeresni elsőnek, vérvétel, kardiológus, majd ő mond valamit és arra hallgass. az alacsony épp annyira veszélyes, mint a magas.
2012. jún. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!