Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a kiváltó oka fiatalk...

Mi lehet a kiváltó oka fiatalkorban (20 évesen) az érszűkületnek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
dohányzás?
2012. márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen az is lehet. de nem nagyon irnak neten semmit mik lehet még. tudomén, cukros ételek lehetnek-e, vagy valami.és lehet van de én nem sok 20éves láttam akinek érszükülete van (egyet se) még ha néhány éve cigizik is, ezért kellene néhány konkrétabb dolog
2012. márc. 31. 23:10
 3/6 anonim ***** válasza:
A dohányzáson kívül egyes drogoknak van jelentős érszűkítő (érösszehúzó) hatása, és ez életkortól független. Nagy mennyiségű C-vitamin segít kivédeni az érkárosító hatásokat, nekem a Cetebe elég jól bevált. A kávé viszont értágító, nem tudom, hogy érzel-e valami javulást koffein hatására. Honnan tudod, hogy érszűkületed van? Érsebész állapította meg?
2012. márc. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

úgy kezdödött az egész hogy 1-2 hónapja az egyik lábujjam fogja magát és kékes szinü lesz. de meleg hatására meg javul (nem fehéredik mint a raynaud kórnál vagy ilyesmi) ha mozgok is javul, de van hogy napokig semmi baja és érzékelek is vele jól nem fáj , semmi.

azért keztem filózni a cigizésen kivül mi lehet az oka ennek (cigizek ugyan heti 2 dobozzal ..hetente ) mert csak ezt nemtudom elhinni.1éve nem járpok suliba most és az egész napos üléstöl minden ilyesmitöl is gondoltam lehet e.iszok mindennap energiaitalt meg néha kávét is, aanélkül nem kapcsol be az agyam se,föleg hogy a vérnyomásom 120/60 a pulzusom meg 40...

kaptam érsebészetre beutalót és azon ez van "végtagi ütőerek atherosclerosisa.

2012. márc. 31. 23:32
 5/6 anonim ***** válasza:
A 40-es pulzus nagyon kevésnek tűnik, olyankor tornásszál egy keveset. El kell menni az érsebészhez, nem tartom valószínűnek, hogy a dohányzás ilyen gyors munkát végezne, de nem vagyunk egyformák. Kérdezd ki a felmenőidet, volt-e valakinek hasonló, esetleg az is számít a diagnózis felállításában. (Engem többször vizsgáltak hasonló panaszok miatt, de hála istennek, semmit nem találtak.) Ha egy hónapig szedsz Cetebe C-vitamint, az csökkenti a dohányzás káros hatásait és általában jó hatással van az erekre.
2012. márc. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az a fura hogy tornázok is , semmit nem csinál a pulzusommal. senkinek nem volt ilyen jellegü problémája. reménykedem majd hogy csak az okozhatja hogy sokat ülök mostanában egy helybe. vagy hogy keresztberakom a lábam mindig vagy nemtudom . pulzusom meg nagyon sunyi , mert fogyózok most is, eddig 14 kilót fogytam kb (2 hónap alatt) és ahogy csökken a súlyom, ugy a pulzusom is vele
2012. ápr. 1. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!