Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fiatalkorban elbutulás?

Fiatalkorban elbutulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy nagy problémám. 20 éves vagyok és kezdek elbutulni, ami miatt már kezdek "életképtelenné" válni. A kortársaimhoz képest durván lemaradtam agyilag. Sokszor előfordul az, hogy egyszerű tárgyak megnevezése nem jut az eszembe, pl.: evőeszköz. Alapvető matematikai műveletek elvégzésére alkalmatlan vagyok.


Ma például negyed órát kellett gondolkodnom az alábbi dolgon: 12.40 volt, 16.00-ig volt a munkaidőm. 3 óra 20 perc után lejár a munkaidőm. Ha 4 óra telik el 12.40 után akkor 16.40 lesz. Ebben az esetben mi az összefüggés a 12.40 -> 16.00 -> 16.40 közötti sorban? A választ nem igazán találtam és annyira feldühített a dolog, hogy még a lapátomat is bedobtam az árokba. Teljesen leblokkoltam, szinte képtelen voltam a munkavégzésre. Nem voltam jó matekból (nem is tanultam rá), de az egyetemen parciális integrálásból, valszámból meg ilyen egyszerűbb műveletekből (a többi egyetemi matekhoz képest egyszerű) elsőre átmentem a vizsgákon (levelezőn tanulok).


Amikor elutazom otthonról, biztos, hogy a szerencsétlenségem és a butaságom miatt ér valami: kirabolnak, megbüntetnek. Ez utóbbi mindig olyan triviális dolgok miatt történik, amihez tényleg nagyon hülyének kell lenni. A múltkor még őrizetbe is vettek mert szabsértést követtem el. A MÁV is folyton büntet mert elnézem a dátumokat stb.. Nevek nem jutnak eszembe, egyszerű dolgokon kell sokat töprengenem (még egy példa: kezembe került egy olyan vízmérték, ami 45 fokban is mér "vízszintet". Amiatt hagytam abba a munkát, mert elmélkedtem rajta, hogy milyen fizikai hatások miatt van az, hogy a mérőeszközt megfordítva, de ugyan abban az irányban tartva, ugyan azt az eredményt produkálja és mi lenne a helyzet vele az űrben, ahol nincs olyan, hogy egzakt "le". A buborékra, hogyan hat a gravitáció, beszélhetünk-e reakciós erőről, a buborékot támasztja, ha elhanyagolható mértékben is a henger amiben van? Butaságok.


Ezekben a gondolatokban veszek el és csak vegetálok. A párkapcsolatok meg ilyen hülyeségek nem érdekelnek, szóval az sem lehet a megoldás, hogy ilyesmibe meneküljek. Felőröl ez a bizonytalanság és tudatlanság. Van gyógyszer, amivel a hozzám hasonló bolondokat lehetne gyógyítani? Legszívesebben főbe lőném magam néha amikor felhúzom magam a butaságaim miatt.


2012. jan. 18. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Iszol, drogozol?

Orvosi kivizsgálás kellene.

2012. jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet hogy most csalódni fogsz a válaszomért, de úgy éreztem le kell írnom. Én is 20 éves vagyok és nekem is ez a problémám. Ugyan segíteni magamon és rajtad nem tudok, de gondolom nem véletlenül kategorizáltad ide a kérdésed.. Gyógyszerek szedése teljesen felesleges, azok úgyis tompítják az agyat..

2012. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem pontatlan a megfogalmazása a 16.40-es feladatnak, azért nem értetted. De, azért imádlak.
2012. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezerféle oka lehet a gondolkodás és emlékezet ilyen zavarainak. Orvosi kivizsgálásra van szükség, sürgősen.


Ne spekulálj, menj orvoshoz és részletesen add elő a tüneteidet. Jó lenne pszichiátriai és endokrinológiai vizsgálat, vérvizsgálat stb.

2012. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem csak szórakozott vagy, nem buta. Egyébként is nézőpont kérdése a dolog. Einstein állítólag azért festette pirosra a háza kapuját, mert rendszeresen eltévedt, nem talált haza, holott évek óta ott lakott...mégis zseninek tartják, és az is volt.
2012. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megvan a válasz! Csináltam egy IQ tesztet és kiderült, hogy alacsony az intelligenciaszintem. Ez van.
2012. jan. 24. 18:25
 7/13 anonim ***** válasza:

18:25


Lehet, hogy alacsony MOST.


Viszont ezt írtad:


"az egyetemen parciális integrálásból, valszámból meg ilyen egyszerűbb műveletekből (a többi egyetemi matekhoz képest egyszerű) elsőre átmentem"


Kb. 120-as IQ alatt senki sem fog megcsinálni egy parciális integrálást. Egyszerűen nem fér a fejükbe.


Ha egyszer képes voltál rá, most meg nem, akkor orvosi kivizsgálásra van szükséged, sürgősen. Egy csomó féle betegség okozhatja, és a legtöbbre igaz, hogy minél előbb kezelik, annál inkább visszafordítható.

2012. jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ki a kérdést. Minden passzol, lehet, hogy megőrültem és nem emlékszem, hogy kiírtam a kérdést? :D Ha rájöttél a megoldásra, azonnal vedd fel velem a kapcsolatot! Egyébként a humor az egyetlen kiút, azt hiszem.
2012. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én azt a megoldást találtam, hogy nem fogok bele olyan dologba, amihez ész kell. Ebben a pozitívum az, hogy nem fogok belebukni dolgokba, szóval nem fogom magam sikertelennek érezni és ez már egy siker.
2012. jan. 24. 19:45
 10/13 A kérdező kommentje:

ma 19:18


OFF


Nem személyes de te 20 éves vagy és nő igaz?

2012. jan. 24. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!