Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez esetleg lehet tüdőrák?...

Ez esetleg lehet tüdőrák? Vagy az fiatalkorban annyira nem sok esélyel alakul ki?

Figyelt kérdés
Kérem, ne nevessetek ki stb, 15 éve vagyok, 2.5 éve cigizek ( nem, nem érdekel a lebaszás, ha ilyet gondolsz inkább ne is ird le ) és most nagyon köhögök, és fáj a mellkasom, meg a torkom, aszthmás is vagyok. Ez lehet megfázás is, illetve sok esély van a fiatalkori tüdőrákra? 1 éve voltam röntgenen, az nem mutatott semmit..
2012. febr. 9. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Épp itt az ideje leszoknod! Nem hinném, hogy lenne rákod, azt a röntgen kimutatta volna. Viszont úgy látszik, eddig nem tudtad, hogy az asztmásoknak ÉLETVESZÉLYES dohányozniuk!!! Mivel a hörgőid alapból gyulladtak, nem bírják el ugyanazt a kátránymennyiséget, mint egy egészséges tüdejű emberé.

Én is asztmás vagyok, igaz, soha nem dohányoztam, de pontosan tudom, mit művel. Ismertem egy srácot, aki asztmás volt és dohányzott. Hát maradjunk annyiban, éppen hogy életben maradt, de egy életre súlyos tüdőbeteg lett.

2012. febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Erre mondják, hogy kicsi az esélye. De!

Ha elmész egy temetőbe, mindjárt a kapu után, milyen sírok vannak legelöl?

" Pistike, élt 3 órát "

Szal ő se gondolta volna...

Akik pedig 80 évet éltek, nekik már csak leghátul jut hely.

Neked kell eldöntened, hogy hol legyen a helyed? Közel a kapuhoz, vagy...

2012. febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Amit írtál az a COPD ( [link] ) kezdeti szakaszára utal+egy kis felsőlégúti gyulladásra. Én is 13éves korok óta cigizek, ugyanígy jelentkeztek ezek a dolgok, Ha biztosra akarsz menni menj el tüdőszűrőbe, ott kiderül. Egyébként tényleg jobb lenne még most leszoknod, még van rá esélyed (bár leszokott dohányos nincs, csak olyan aki X ideje nem gyújtott rá, nekem is volt egy majd egy éves tiszta szakaszom, de visszaszoktam) , mint hét és fél után kínlódni vele.
2012. febr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ezt a COPD-ot nem nagyon értem, de akkor nyugodjak meg, semmi gáz nincs? csak tegyem le?
2012. febr. 9. 23:49
 5/13 anonim ***** válasza:
A linken le van írva részletesen, dióhéjban a kátrány és egyéb mérgezőanyagok szétvágják a tüdődet, emiatt van a köhögés, torok és tüdőfájás, stb. Ha leteszed ezek nagy része fél-egy év alatt elmúlik, tapasztalat (csak arra figyelj hogy ne szokj vissza mire rendben lennél). Ettől függetlenül lehet tüdőropi is, bár nagyon kicsi a valószínűsége, mondom még1x, menj el tüdőszűrőbe. De ha nem is az, érdemes lenne leszoknod, vagy napi fél doboznál nem többet szívni, mert elég gyorsan szétment a tüdőd, valószínűleg vagy rohadt sokat szívsz, vagy genetikailag kevésbé tűri a szervezeted a dohányzást.
2012. febr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha most abbahagyod, még rendbe jöhetsz! Sok jót ne várj a jövőre nézve, ha folytatod ezt. Most még fiatal a szervezeted, tud segíteni magán, de ehhez tedd le azt az átkozott kátrányt! Asztmásan pár év, és nem kapsz levegőt. Hidd el, nem kellemes fuldokolni éjszakákon át...
2012. febr. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, akkor ha jól látom, félre értelmeztem azt a dolgot, hogy aki dohányzik tüdőrákos lesz, vagyis nem, de nem fiatal korban, hanem 30-40 évesen mondjuk, és ha hosszan dohányzol..
2012. febr. 10. 02:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Köhögés, mellkasi fájdalom és torokfájás valószínű meghüléstől van, asztmára meg tilos a dohányzás, rontja az állapotod. Azért ha lejárt az 1 év egy tüdőszűrés nem árt.
2012. febr. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem csak a dohányzástól függ a tüdőrák, léteznek egyéb irritatív, rákkeltő anyagok. Egy ismerősöm 18 éves korában halt meg tüdőrákban, úgy, hogy soha nem dohányzott. A te esetedben erre kevés esély van, tehát ne beszéld be magadnak.


Viszont tegyél magadnak egy szívességet, és tedd le a cigit. A fentebb említett COPD ugyanolyan súlyos, gyógyíthatatlan betegség, visszafordíthatatlan károsodást okoz és progresszívan képes romlani; a végén megfulladsz. Asztmásan egyébként sem értem, mit képzelsz. A dohányzás nem menő. Előzd meg a bajt!

2012. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

A kedves előző COPD-s válaszolóknak igazuk van. Habár szerintem esetedben maximum egy kis kezdődő krónikus bronchitisről beszélhetünk (a COPD gyűjtő fogalom ami a bronchitist is tartalmazza), továbbá ez, meg egy megfázás, meg az asztma már jó kis triót tud alkotni, megértem, hogy nem élvezed. Mindenesetre tedd le a bagót, mert az asztma és a bronchitis együtt előbb-utóbb meg fog ölni. Gondolom volt már asztmás rohamod, na ha látni akarod a jövőd képzeld el azt folyamatosan!

Rákod nem hiszem, hogy van, ilyen fiatalon a tüdőrák ritka. Megjegyzem a tüdőszűrés tüdőrák ellen lószart sem ér. A tüdőszűrés nem rákot szűr, hanem TBC-t, a rákot gyakran csak olyankor képes már kimutatni, amikor olyan súlyos, hogy a fél tüdődet ki lehet dobni a kukába.

Továbbá csak hogy egy kicsit odaszúrjak a bagós lelkecskédnek, közlöm, hogy mit vesztettél a dohányzással. A tüdő kegyetlen lassan fejlődik, maximális kapacitását a húsz éves kor elejére éri el. Mivel te dohányzol, és asztmás vagy, gyakorlatilag leállítottad vagy legalábbis nagyon lelassítottad a tüdőd fejlődését, gyakorlatilag egy 13 éves fejlettségű tüdővel élsz 15 évesen. Profi sport karrierre szerintem már esélyed sincsen, továbbá ha folytatod a dohányzást akkor hamar, csúfos véget fogsz érni.


Egy orvostanhallgató

2012. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!