Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 22 Hetes kismama vagyok és...

22 Hetes kismama vagyok és párom kislányától elkaptam a fejtetűt, sajnos, mit tudok itthon tenni ellenük?

Figyelt kérdés
Árthatok-e a babámnak a külömböző szerekkel amit használnék?Még külföldön tartózkodom,és van még 20 nap mire magyarországon leszek itt nem ismerek semmi dokit senkit..Tudtok valami otthoni taktikát amivel csillapítani tudnám a helyzetet addig?

2012. ápr. 20. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Elmész a patikába, elmondod, h tetves vagy, és ott adnak rá ilyen balzsamot. Használati utasítást lefordítod, és azt követve lekezeled a fejed.


Amúgy az itthon kapható szerekkel jól át kell dörzsölni a hajat, rajta hagyni 10-15 percig, aztán lemosni.


Nekem is volt, 2-3x tuti kezeltük, mire végre kipusztultak. :S

Ja, és a babának egy cseppet sem ártasz, hisz nem kerül vele kapcsolatba.

2012. ápr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azon már túlvagyok,hogy elmegyek a patikába és veszek szert/mivel itt nem adnak orvosi beleeggyezés nélkül/és magamtól valamilyet meg nem mertem épp a baba miatt,de megnyugodtam,hogy neki ezzel nem árthatok..akkor veszek valamilyet..és próbálkozom..De én inkább otthoni praktikákra gondoltam,ha valaki esetleg olyat tudna megköszönném:)
2012. ápr. 21. 11:45
 3/4 anonim válasza:

A leghatásosabb a rövid haj. Szert viszont csak olyat érdemes használni terhesen, ami nem tartalmaz peszticidet (mérget).


A tetvek ellen kűzdeni eléggé meddő dolog, mert lemásznak a hajról és megbújnak az ágyban, a falon az ágy mellett, stb. És akár hetek múlva is visszamászhatnak.


Tehát (sokak állításával szemben) nem elég a fejen pusztítani a tetveket, hanem rendszeres ágynemű csere, ágy, fal, stb. napi porszívózása javasolt.


Ha az egészen rövid haj nem opció, akkor is érdemes rövidíteni rajta, hogy rövidebb ideig tartson egy-egy kezelés-serkétlenítés, stb.

2012. máj. 28. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A Hedrin színtelen, szagtalan és nem tartalmaz sem kémiai, sem biológiai úton ható vegyszert. Hatóanyaga nem lép kölcsönhatásba a bőrrel, így az már egészen 6 hónapos kortól használható.
2012. nov. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!