Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes lombikos kismama...

14 hetes lombikos kismama vagyok. Nem ártok a babának, ha itthon takarítok, főzök stb?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok és ha takarítok, nagyon gyorsan elfáradok, de meg kell csinálnom a dolgokat. Nem ártok, ha kifulladásig csinálom? Köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 14. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért kifulladásig ne csináld! Ha azon kívül, hogy lombikos a baba, nincs más problémád, nem görcsölsz, nem ítéltek veszélyeztetettség miatt fekvésre, csinálhatod a házimunkát, de persze kicsit lazábban. Ha érzed, hogy kezdesz elfáradni, pihenj kicsit! Főzni tudsz ülve is, vasalni is... Oszd be az időt, nem most kell a pincétől a padlásig végignyalni a lakást! Ne akarj többet, mint amit a szervezeted elviselés jelez!
2011. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha lombikos, ha nem, kifulladásig semmit sem szabad csinálni! Oszd be az idődet;). Én 16 hetes vagyok, és itthon vagyok a naggyal, aki másfél éves. Én délelőtt csak főzök, meg babázok, ebéd után alszom egy nagyot, mikor a kisfiam is (2-3 óra:P), vagy aból esetleg egy órát még a háztartásra szánok (mosogatok, mosok, hajtogatok..), alvás után pedig megcsinálom, ami marad, felmosás, portörlés, és utána megyünk valamerre.

160 négyzetméter a házunk, ráadásul nekem itt a kicsi, aki csak szétfelé rámol egyelőre:P. Biztos nem kell mindig csinálnod vmit, ha meg te olyan típus vagy, aki talál magának feladatot, akkor most vedd tudomásul, hogy az a feladatod, hogy növeszd a pocakodat, és kíméld magad, nem pedig az, hogy elnyerd az év háziasszonya címet;)!

Pihenj sokat, a ház nem szalad el;)!

Amúgy gratulálok:D!

2011. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy beosztani, hogy ne fáradj el. Egyébként pedig semmi különbség nincs közted és egy "otthon" teherbe esett nő között. Nyugodj meg! (amúgy ha széthajtod magad, nem jó sem a vérnyomásodnak, sem a keringésednek)
2011. ápr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok. Igyekszek visszább venni tényleg nem szalad el a ház! :)
2011. ápr. 14. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!