Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tapasztalt már valaki hasonló...

Tapasztalt már valaki hasonló 'szívproblémát'? Ha igen, megoldás, javaslatok?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú leszek, de szeretném érthetően leírni a bajom.

A szívproblémát azért írtam idézőjelbe, mert nem vagyok benne biztos, hogy a szívem sz@rakodik. Kb. 3-4 hónapja rosszul vettem levegőt, ráadásul rossz pozícióban is voltam, éreztem, hogy beszorult valahová levegő, gondoltam majd elmúlik. Aznap este (ez még tavaly volt), éjjel az ágyban furcsa 'zörgést' hallottam a szívemből(szívem körül). Eléggé megijedtem, mert még nem tapasztaltam ilyet. Hogy érthetőbb legyek, egy interneten talált levélből idézek, melyet egy 17 éves lány írt egy orvosnak, miszerint ugyanaz a baja, mint nekem. Idézem: "...mikor felálltam, hogy leszálljak, valami éles szúrást éreztem mélyen a hátamban, és onnan kezdve egész nap, ha nem egy meghatározott módon vettem levegőt, szúrt a szívem. Ez inkább volt ijesztő, mint fájdalmas"..."Este otthon azt tapasztaltam, hogyha nem megfelelő pozícióban fekszem, akkor szabad füllel minden szívverésnél csobogást hallok. Ezt akkor hallottam a legjobban, ha hanyatt feküdtem, és akkor a legkevésbé, ha oldalt, mégpedig úgy, hogy jobb oldalam volt alul."

Ez a 'csobogás' nekem is ugyanígy jön elő néha, mintha a szívverések egy oda beszorult levegőt nyomnának folyamatosan.

Az orvos azt írta neki, hogy valószínűleg érzelmi szorongás és stressz lehetett a kiváltó ok. A tanácsa: menjen pszichológushoz és szedjen szorongásoldót, ha nem javul az állapota.

Lehet, hogy már leírtam a választ a kérdésemre, de biztos szeretnék lenni a dologban. Köszönöm, hogy elolvastad, és előre köszönöm a válaszokat.

F/17



2012. ápr. 27. 22:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, tüdőröntgen, kardiológia, oszt' jónapot... illetve, majd az orvos megmondja hova menj... Ezek nem olyan dolgok, mint egy távirányító... ha beszarik veszek másikat... tessék elballagni a dokihoz, mert itt senkit sem fog érdekelni, ha feldobod a talpad, viszont a környezetedet talán annál inkább.
2012. ápr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!