Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történhetett velem éjszaka?

Mi történhetett velem éjszaka?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekes volt. Arra emlékszem, hogy a párom felébresztett éjszaka, hogy mi van velem, miért mozgok? Először nem értettem (azt gondoltam, hogy rosszat álmodott), de felfigyeltem a saját testemre. Nagyon nehéz leírni az érzést. Nagyon lassan vert szívem, de erőteljesen (ha hallani lehetne azt mondanám, hogy hangosan). Eközben azt éreztem, mintha az egész testem abban az ütemben mozogna (vagy inkább hullámozna?), mint ahogyan a szívem ver. Párom megfogta a lábomat, és megkérdezte megint, hogy miért mozgok? Mit álmodtam? Mondtam neki, hogy nincs semmi baj aludjon.


Reggel kérdeztem tőle, hogy emlékszik-e az éjszakára.

Ő: Nem, miért?

Én: Felébresztettél, hogy miért mozgok?

ő: Valami rémlik.

Én: (ekkor már jobban emlékeztem) Én azt éreztem, hogy úgy mozgok, mint ahogy a szivem ver. Mintha minden eremben érezném, ahogy áramlik a vér.

Ő: Tényleg, most, hogy mondod, emlékszem. Felébresztettelek, mert azt hittem rosszat álmodsz. Felébredtél és még mindig furcsán mozogtál. Tényleg, mintha lüktettél volna.


Ennyi a lényeg.

Szóval ez mitől lehetett? Hogy mikor felébredtem éjjel (emlékszem kicsit meg is ijedtem) még akkor is megmarad ez a mozgás/lüktetés?



2012. máj. 15. 08:25
 1/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam még alvásparalízisre, de ha jól tudom ott inkább a bénultság jellemző és hallucinációk (majd utána olvasok.) De ez olyan volt, mintha a halucináció bekövetkezett volna, és ezt más is érzékelte. Nem tudom mit művelhettem, ha párom felébredt erre.


Azért írtam ebbe a kategóriába, mert "tudományos" válasz érdekel, nem pedig ezoterikus.

2012. máj. 15. 08:30
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem olyankor van ilyen, mikor napközben nem iszom eleget. Ugyanúgy a lassú, erőteljes szívlökések és a testemben is az a fura érzés. A sűrű vért a szív nehezen mozgatja. Olyankor iszom egy pohár vizet és lassan visszaáll a rend. Van, h újra felébredek, ha annyi víz nem elég, akkor iszom még.
2012. máj. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pontosítok: napközben nem iszom eleget, de csak alvás alatt mutatja a hiánytünetet a testem.
2012. máj. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát én tegnap kb olyan 1 litert ittam, az nálam már soknak számít. De ha ez okozza, akkor ennyire erőteljes, hogy a párom is felébredt rá? Mert mikor én észrevettem magamon nem tűnt annyira durvának, inkább félelmetesnek. Mozogni tudtam, mert megsimogattam az arcát, hogy nyugodjon meg.


Tényleg olyan volt, mintha érezném ahogy áramlik bennem a vér. Mindenesetre köszönöm és várom még a további hozzászólásokat.

2012. máj. 15. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!