Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hasam jobb oldalán néha egy...

A hasam jobb oldalán néha egy kemény kitüremkedést érzek fekvő helyzetbe (hosszú és levezethető a szeméremdombig), először talán bélre gondolnék, szerintetek mi lehet és miért?

Figyelt kérdés
2012. máj. 19. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha időnként ez a kitüremkedés vissza is megy a helyére, akkor valószínűleg lágyéksérv. Tusoláskor, fürdéskor jobban meg tudod nézni. Ülj be a kádba, meleg vízbe és figyeld meg, hogy eltűnik-e. Masszírozgasd kicsit, arra is el kéne tűnnie.


Az a lényeg, hogy nagyon figyelj rá. Ha sérv, akkor amint elkezd fájni, azonnal, még aznap és fénysebességgel irány az ügyelet! Komolyan mondom. Ha sérv és fáj, akkor azt jelenti, hogy kizáródott, és azt aznap kell műteni, különben nem éred meg élve a másnapot. Nekem szó szerint ezt mondta a doki, amikor vizsgaidőszakra való hivatkozással (el is szállt az egész) nem akartam aláírni a papírt, hogy engedélyezem a műtétet: "kislány, ha nem írja alá a papírt, reggelre tepsiben távozik".

(Nő vagyok, magas-vékony ember, a kutya sem gondolta volna, hogy lágyéksérvem lehet. És éppencsak megúsztam élve, nem sokon múlott.)


Jó volna, ha látna egy orvos is, aki pontos diagnózist tud adni neked.

2012. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!