Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Irtózom a terhes nőktől, mit...

Irtózom a terhes nőktől, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Tudom fura kérdés, de ha már meglátok egy pocakos nőt rosszul vagyok, rögtön eszembe jut minden (számomra) undorító dolog, hogy ott növekszik egy gyerek bent és ahogy majd megszüli... meg hasonló képekkel lesz rögtön tele a fejem.

De most a családban van egy ilyen nő és valahogy ezen túl kéne lépnem mert így a közelébe sem akarok lenni, pedig jó barátnők vagyunk.

Biztosan valami hibádzik bennem, de mit tehetek ellene?


2009. jún. 30. 17:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Hát akkor egyszerűen ne találkozz vele.
2009. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
76%
beszélj pszichológussal. Lehet hogy vmilyen gyermekkori trauma, vagy épp magzati korodban lehetett vmi. hátha tud vmiben segíteni.
2009. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
19%
Én ezt nem értem!!! Számodra undorító egy élet születése? Akkor ezek szerint magadtól is undorodsz? Hisz te is pontosan úgy jöttél a világra mint mindannyian!!Már ne haragudj,de minden tiszteletet megérdemel az összes nő aki kockáztatja az életét,hogy megszüljön egy kisbabát,és utána fel is neveli....egyébként is? Milyen barátnő vagy ,ha a barátnőd terhes(boldog) és te undorodsz tőle??....Ilyet se hallottam még!!!
2009. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
67%
Ezt a választ nem azért írom mert azt hiszem hogy bolond vagy!Szerintem keress fel egy pszichológust.Vele megbeszélnéd ezeket és úgymond ki is gyógyulhatsz belőle.
2009. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%

Megszokod, vagy nem találkozol vele.

Mindig voltak, vannak és lesznek terhes nők. Az összeset nem kerülheted ki...

Beszélgess erről valakivel, ha kell fordulj szakemberhez.

2009. jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
23%

Érthetetlen számomra, hogy nőként hogy gondolhatod azt, hogy ez a csodálatos emberi fejlődés undorító.


(A szülést még megértem, hogy talán félelmeid, Tv-ből, rokonoktól összeszedett emlékképeid erről zavarnak.)


Talán azt vizsgáld meg magadban, hogy miért gondolkodsz így? Fel kell ásnod magadban a miértet.

Talán saját családon belül gyerekként negatív hatások értek ezzel kapcsolatban? Vagy irreális félelmed van a gyerekvállalással kapcsolatban?

Gondolkodj el rajta...

2009. jún. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
annyira poén, hogy vannak itt nők, akik úgy védelmezik ezt az egész terhességet, mitnha ők szülnék az összes gyereket. én megértem a kérdezőt, valamiylen szinten egyet értek vele. rosszul vagyok a beképzelt a kismamáktól, akik azt hiszik, hogy szültek és mindent megtehetnek, bár tudom, hogy te nem emiatt nem szereted őket. hány éves vagy?
2009. jún. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

pszichológiai probléma ez. én nem undorodom a terhességtől de 27 évesen nem is érzek indíttatást sem, hogy az unalmas életemet azzal dobjam fel hogy magamnak szülök egy gyereket. A legtöbb nő magának szüli, nem azért hogy életet adjon. Ő meg szerencsétlen tanácsért jön ide és kap jó nagy pofonokat, mintha egy nőnek kutya kötelessége lenne a szülés, meg ezzel járó dolgok elfogadása...

menj el szakorvoshoz szerintem, kiderítitek ez mitől van, mélyben gyökerezhet ez az egész dolog, és nem kell lelkifurdallást érezned emiatt. 27/L

2009. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Na arra még sosem gondoltam hogy én hogyan lettem, de nem is akarok belegondolni, akkor még rosszabb lenne a helyzet.

A tévében valóban kínlódó nőket látok csak szülés közben. 15 voltam mikor húgom született, aznap meg is mutatták, annyira gusztustalan kis izé volt rá sem mertem nézni, meg egy évig közelébe nem mentem :S Ja és anyumat is kerültem amíg terhes volt. Nem tudom...lehet tényleg pszichológus kéne. És szeretném elfogadni ezt az egészet de nem megy. Most 25 éves vagyok. A kisbabáktól is irtózom most hogy belegondolok. Fene tudja mi lehet ennek az oka.

2009. jún. 30. 18:12
 10/24 anonim ***** válasza:
27%
Bocsáss meg, de véleményem szerint ez elmekórtani eset. Csernusnak volt régen egy folyóiratban egy doki válaszol rovata, ahova beírt egy terhes nő, hogy undorodik magától meg az egész terhességtől, olyan érzése van mintha egy alien növekedne benne. mondanom sem kell, hogy csernus azonnali hatállyal szakemberhez irányította...
2009. jún. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!