Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért írtózom csak bizonyos...

Miért írtózom csak bizonyos esetekben a vértől, és hogy szoktathatom magam hozzá a gondolatához?

Figyelt kérdés

Olyan suliba készülök, ahol majd elég sokat kell tanulmányozni az embert, főleg belülről. Ami érdekes, hogy ha meglátok valahol egy vérző embert, akkor nem érzem azt, hogy gusztustalan lenne, viszont ha meghallok egy szülési történet, vagy egy sima elsősegélyelőadást, akkor rosszul leszek, és alig állok a lábamon, annyira szédülök. Ha meg gyakorlatban találkozok olyan esetekkel aminek köze van a vérhez, akkor az nem okoz rosszullétet. Múltkor kölykezett a macska, egy elég sáros, piszkos helyre, ezért fogni kellett az éppen akkor született cicákat, anyamacskával együtt elvinni egy biztonságosabb helyre, sőt még a méhlepényt is nekem kellett ettávolítani a kiscicáról, annyira koszos lett (hírtelen történt, puszta kézzel). Ezért sem értem, hogy mikor vércukorszintemet nézték, egy csepp vértől olyan rosszul lettem, hogy úgy kellett támogatni.

Szóval nálam inkább azzal van a baj, ha rá koncentrálok. Ez ellen mit lehetne tenni? Nálam pont nem használ a "szokd meg" elv. Kérlek tudnátok valami tanácsot adni?


2010. júl. 12. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyan ez a helyzet, egyszer már a gondolatától is kivagyok, másszor nem. Volt, hogy egy kibelezett gyíkot kellett elpakolnom, szemrebbenés nélkül ment. De pl. elsősegély tanfolyamon én is nagyon rosszul éreztem magam, pedig csak elméletben folytak a dolgok.

Próbáltam én is megszokni (Puruttya extrém forevör), nem nagyon megy. Nem tudok tanácsot adni, de muszáj volt leírnom, hogy ne érezd magad egyedül:)

2010. júl. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is próbáltam az általad említett oldalon lévő képeket "megszokni" csak az volt a baj, hogy nem borított ki, nem borzongtam, így fogalmam sincs, hogy szoktathatnám magam hozzá.
2010. júl. 12. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!