Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dohányzáskor égető, maró,...

Dohányzáskor égető, maró, mintha "kigyulladt volna a torkom" érzés, és nem kaptam levegőt körülbelül 5 másodpercig, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Üdv. 4 éve dohányzom elég intenzíven. Ezt a helyzetet másodszorra tapasztaltam. Egyszerűen rágyújtottam a cigarettámra, és amikor letüdőztem, elkezdett égni a torkom tőle, tényleg olyan érzés mintha kigyulladt volna, és elkezdtem levegőért kapkodni. Fogalmam sincs mitől lehet ez. Esetleg valami van a cigiben ami ezt a hatást okozza, vagy más is tapasztalt ilyet?

2012. jún. 2. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Nem dohányzok, de ha dohányoznék és ilyen tüneteket tapasztalnék azonnal abbahagynám, mert ez nem játék.

2. Lehetséges, hogy gégerák vagy valami hasonló kezd kialakulni.

Gondolom már elég régóta be lehet gyulladva a torkod.

Menj el dokihoz, biztos, ami biztos. Főleg, hogy 4 éve dohányzol.

2012. jún. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, rá pár napra kijött megint a hangszálgyulladásom. Ha ilyet érzel, akkor ne dohányozz és menj el orvoshoz. Ha nem találnak semmit, akkor próbálkozz gyengébb cigikkel, de persze az lenne a legjobb ha letennéd. Négy év még nem sok, minél hamarabb abbahagyod annál jobb. :) De mindenkinek szíve joga eldönteni hogy mit csinál.
2012. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem vagyok beteg, egészségesnek érzem magam. A torkom se fájt tél óta, meg eddig ilyen nem jött elő, úgyhogy átgondolom. Letenni pedig nem szeretném. 18/L
2012. jún. 2. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!