Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha alkoholmérgezésem volt,...

Ha alkoholmérgezésem volt, milyen következményei léphetnek fel? Rákerestem már, de nem találtam meg, amire kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés

Még 2 évvel ezelőtt jártam így, szóval nem most volt, csak eszembe jutott és lenne pár kérdésem.


Barátnőimnél készülődtünk, közben iszogattunk picit "alapozásként". Aztán elmentünk buliba, ahol találkoztunk a többi haverral is. Az utolsó emlékem az, hogy beálltunk valami fedett rész alá, mert elkezdett kicsit esni az eső, és belekóstoltunk abba is, amit a fiúk hoztak (én nem ismertem még őket akkor, csak egyik barátnőm)... Szóval a számhoz emeltem az üveget, innentől kezdve pedig teljes filmszakadás.


A többit már csak mások mesélték:

Másfél óra múlva hívták szüleimet, hogy elájultam és nem bírnak felkelteni. Szóval szegény apa éppen hogy csak kivitt minket a buliba 9 körül, már száguldott is vissza hozzánk fél 11-kor (ráadásul vidéken voltunk, kellett bő félóra). Közben felhívták a mentőket is, és vittek a kórházba...

A lényeg az, hogy a mentősök meg voltak róla győződve már ott a helyszínen is, hogy ez nem csak az alkoholtól volt. Ugyanis nem éppen úgy viselkedtem, mint a nagyon részegek, szóval nem punnyadtam, meg hogy alig bírtam járni stb - pont hogy folyton menni akartam valahova, nem bírtam egy helyben lenni, pörögtem, kicsit agresszív voltam, a pupillám annyira kitágult, hogy szinte az egész szemem csak feketeség volt, és nagyon remegtem, zavartan néztem ide-oda. Szóval valószínűleg belekevertek valami 'mást' is a piámba, vagy valaki adott valamit vagy nem tudom.

Másnap reggel arra keltem, hogy két doktornő beszélget az ágy felett, és ezt mondta az egyik már kicsit nevetve: ...és képzeld, énekelt gyomormosás közben! Hát én nem akartam elhinni. Infúzióra voltam kötve, kórházi köpenyben ott feküdtem az ágyon. Majdnem elsírtam magam, semmire nem emlékeztem.

Picivel később megjöttek szüleim, hoztak ruhát, hazavihettek. Otthon még nagy agymosás is volt. Hát másnapos nem voltam, hála a kórházi kezelésnek.


Na most... Már utánakerestem, de nem találtam pontos infót, csak hogy agyi vagy idegrendszeri károsodás léphet fel. De ez mit takar pontosan?

Amúgy azóta nagyon óvatos vagyok... Hónapokig egy kortyot sem ittam, mert a hideg is kirázott, még a szagától is. Később is vigyáztam, amikor megint mentünk valahova, nem ittam sokat, de azt vettem észre, hogy kívánom :\ Néztem, hogy alkoholfüggőséget is kiválthat... meg ugye elméletileg kaptam valami mást is az italomba, azóta a drogok után is érdeklődtem, olvasgattam és azon kaptam magam, hogy azon agyalok, milyen lenne kipróbálni. Persze azonnal mondtam magamnak, hogy dehogy próbálom, nem akarom én ezt. De akkor is... :S:S

Azt se tudom mit kaphattam, de az egyik fiúval utána még beszélgettünk, és mondta h ő elkerülte a rendőrséget (mert ugye ők is kijöttek), mert van priusza. Én azóta is rá gyanakodok, mivel mesélték azt is, hogy utána főleg vele kavartam...


Szóval ha valaki tud infót bővebben, hogy mik lehetnek az esetleges problémák az embernél alkoholmérgezés után, örülnék neki nagyon, mert kíváncsi vagyok. Előre is köszönöm! :)



2012. jún. 12. 13:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Uhh elég hosszú lett. Köszönöm annak a türelmét, aki elolvassa :)
2012. jún. 12. 13:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Szegényke :\ Én ezeket találtam:


[link]


[link]

2012. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, meg még ezt:

[link]

2012. jún. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!