Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bele lehet betegedni valakinek...

Bele lehet betegedni valakinek a hiányába?

Figyelt kérdés
a kérdés magáért beszél:|
2012. jún. 12. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
igen
2012. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyenge ember igen. Hiszen függött a másiktól, és most hogy nincs vele, képtelen az önálló életre.

Egy egészséges, ép elméjű ember viszont talpra tud állni. Egy kis gyász mindenkinek jár, ideig-óráig lehet maga alatt az ember, de nem hagyhatja el magát örökre.

2012. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, egy idő után a pszichikai tünetek testi tünetekhez is vezethetnek: mint pl súlyvesztés, fejfájás, gyengeség, szivpanaszok...ezek általában elmúlnak,amikor az illető megbékél a történtekkel.

A súlyosabb gondot a pszichikai "megbetegedések" okozhatják: értem ez alatt a depressziót és a hasonló dolgokat.

2012. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ezért nem szabad hagyni,hogy valaki a mindeneddé váljon, mert ha őt elveszíted nem marad semmid.

Én ezt egy életre megtanultam!

Nem szabad ennyire függeni a másiktól, hogy belebetegedj a hiányába. Persze lehet szeretni, lehet őrülten hiányolni a másikat, de mindent mértékkel.

2012. jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen. (Ehhez nem kell kapcsolatfüggőség. Minden betegség lelki eredetű, így nem olyan nehéz megzuhanni ha valaki hiányzik.)
2012. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nagyim egyik testvére abba halt bele jó 10 éve, hogy elveszítette a lányát.

szóval ha az ember nagyon ragaszkodik valakihez érthető okokból, akkor később testi tünetei is lehetnek a szeretett személy hiányának.


fiatalon viszont nem szabad, h valakin ennyire eluralkodjon az önsajnálat. egy 70 éves néninél még érthető, de 30-40 évesen nincs értelme.

2012. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lizzi77 válasza:
Igen,bele.Beleszerettem,gyáva vagyok, nem teljesedett be, szívpanaszok, kedvetlenség, fáradtság.
2012. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az erős érzelmi kapcsolat gyengeség, akkor gyengék azok, akik így halnak meg. Igen, lehet ilyen erős kapocs két ember között.
2012. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kezdem érezni.:|

duplán is...nem ember ugyan,de mindennél jobban szeretem,és mindennap azon rettegek,hogy elveszíthetem,vagy elmegy tőlem.:(

A másik meg a szerelmem,sose fogom megkapni,de mindennap abban reménykedek,hogy enyém lesz.

2012. jún. 13. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!