Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lejött a járósarok a gipszemrő...

Lejött a járósarok a gipszemről, visszamenjek vele a dokihoz, vagy próbálhatok rá szandált húzni és az elég lesz?

Figyelt kérdés
Mert nincs kedvem ezért megint fél napot az SZTK-ban várakozni. Már csak másfél hétig lenne fent a járógipszem.

2012. júl. 8. 15:03
 1/6 anonim válasza:
Ha csak fekszel akkor ne cseréltesd. Nekem is kezd szétmenni a talpa de remélem kibírja. Egyébként orvosom nekem javasolta, hogy próbáljak járni a gipszben ne legyen annyira komoly az izomsorvadás.
2012. júl. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Járógipsz, most szigetelőszalaggal visszaerősítettem a járósarkat, de a talpa nekem is szétmenőben van teljesen, lábujjamnál is megy szét teljesen.
2012. júl. 9. 22:21
 3/6 A kérdező kommentje:

Visszamentem, mázlim volt, mert levágták a gipszet, megröntgenezték és már nem kapok újat, így egy héttel hamarabb megszabadultam tőle :)


Csak a lábfejem be van dagadva, nagyon nehéz még járni vele.

2012. júl. 11. 22:29
 4/6 anonim ***** válasza:

de jó neked...

nekem ma rakták fel a járógipszet, már most sokkkkk belőle. :)

2012. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Nekem direkt kihangsúlyozták, hogy naponta több kilométert gyalogoljak a gipszemmel, hogy ne sorvadjon el az izmom... azelőtt pár hónappal volt egy térdműtétem és ott sajnos elsorvadt a combizmom, úgyhogy megtanúltam egy életre, hogy az milyen és milyen nehéz visszaerősíteni...

Nagyon nem tetszett a járógipszemre rakott sarok, próbáltam ellenezni is, de azt mondta a gipszelős, h muszáj, mert különben elkopik a járától a gipsz... ha húzol rá szandált, ergo nem a gipszet koptatod, akkor biztos, h úgy is jó lesz... én próbáltam leszedni a sarkát, mert nehezen tudtam benne járni, te ösülhetsz, h leesett a tiéd :D a lényeg, h ne kopjon el a gipsz, csak azért teszik rá...


Amúgy nagyon nehezen bírtam, mert elég gyakran megmostam, főleg este... ti ezt hogy oldjátok meg? csak kiváncsiságból kérdezem :D igaz, mondta a gipszes, h még zacsit se húzzak rá, csak ha esik az eső, de akkor is max 10 percig lehet rajtam, hogy ne párásodjon be, mert attól eldaformálódhat... így mosni se nagyon ajánlott, mert ha kicsit is, de átázik, amitől szintéán eldeformálódhat, bár én megkockáztattam inkább, minthogy úgy befeküdjek vele az ágyba... fúj, soha többet gipszet....

2012. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

gipsszel óvatosan lassan sétáljunk.

igy nyilván nem annyira izzadunk bele. persze néhány hét után nem a legjobb "illatú", de hát ez végül is egy segédeszköz amit kidobunk.

azért nem árt rá vigyázni mivel mégis csak orvosi rendelvényre hordjuk.

firkálni persze lehet. az enyém is teljesen össze-vissza van firkálva.

2012. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!