Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegség esetén kihez/mih...

Pánikbetegség esetén kihez/mihez fordulhatok? Bővebben lent. 20/L

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök pánikbetegséggel, de eddig próbáltam elnyomni, sikertelenül. Rosszul vagyok ha buszra szállok fel, ha tömegben vagyok nem kapok levegőt és úgy érzem megfulladok. Évről évre egyre rosszabb, kezdetben csak tömegpánikom volt, de már az utcára is szorongva lépek ki, és egyedül sem szívesen maradok,már nap mint nap gondot okoz. Sokszor érzem úgy hogy meg fogok fulladni, a szívem pedig ilyenkor nagyon szúr. Van megoldás?
2012. júl. 23. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó gyógyszerek léteznek pánikbetegeknek, pszichiáter egy alapos kivizsgálás után felírja ezeket!
2012. júl. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Két lehetőséged van! Vagy elmész tényleg pszichiáterhez, aki gyógyszert fog neked felírni, ami elég komoly függőséget okoz! Vagy elmész egy pszichológushoz aki lelkileg kezel téged gyógyszerek nélkül! Megbeszélitek, hogy miért alakult ez ki nálad, mert biztos kiváltotta valami! Esetleg homeopátiás gyógyszert fog ajánlani, vagy gyógynövényes készítményeket! Én szorongásoldót szedtem, ami nem ért semmit, csak rászokni sikerült (szerencsére már nem szedem). Így úgy döntöttem orvos nélkül oldom meg és láss csodát jobban vagyok! Ezt Te érzed, hogy mennyire érzed súlyosnak! Sokáig én sem mertem utcára menni!
2012. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak gyógyszeres megoldás lehetséges? Nagyon félek elmenni, de leginkább attól hogy mit 'olvasnak' rám, de egyszerűen már nem tudok együtt élni ezzel, napok telnek el úgy mintha nem is én lennék csak egy álom, de sajnos ez az egész sok mindenből fakad, ezért is próbálom halogatni a pszichiátriát...
2012. júl. 23. 16:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem a legrosszabb hogy úgy érzem az életem csak egy álom sokszor, vagy hogy ha egyedül vagyok folyamatosan azt érzem hogy néznek, tömegben összenyomnak. Ha nagy magasságból nézek lefelé mindig eljátszok a gondolattal mi lenne ha leugranék (de persze sosem tenném meg!!) de néha úgy érzem mintha az agyam kényszerítene ilyenekre. Nem bírok sötétben aludni, ha ideges vagyok (buszon, tömegben, bárhol) pedig egyszerűen nem kapok levegőt és attól félek megfulladok. Volt hogy elindultunk a városba én pedig késztetést éreztem hogy meneküljek, bár nem tudom mi elől, de csak futottam, aztán csak arra emlékszek hogy a egyedül álltam de nem tudtam hogy kerültem oda.
2012. júl. 23. 16:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Van kivel beszélgetned erről? Mert az nagyon fontos, hogy ne magadba őrlődj! Próbálj valami célt kitűzni magad elé! Sportolj, találkozz a barátaiddal, találj ki valamit, amit szeretnél csinálni, hallgass vidám zenét! Próbáld elterelni a gondolatokat! Én Valeriana relaxot szedek + Magneb6-ot és használ! Megnyugszom tőle! Bár ha már tényleg évek óta tart, gondolom próbáltál már valahogy kilábalni ebből! Én azt tanácsolom menj el pszichológushoz és beszéld ki magadból! Hátha már az is segít!
2012. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Családomnak nem merek róla beszélni mert tökéletesnek látnak, szép és okos, jól tanul, dolgozik, nem akarok nekik fájdalmat okozni. Barátnőm sejti a dolgot, mert mindig ha vinni akar valahová lebeszélem hogy ne, mert fáradt vagyok, de már sejti, egyszer felvetettem neki, de azt mondta bebeszélem magamnak, bár nem mertem elmondani neki az összes tünetet, mert attól tartottam őrültnek néz...néha úgy is érzem magam!

Ha van valaki mellettem sokkal könnyebb, de néha így is előjön, sírógörcsöt kapok, vagy menekülni akarok előle és mindenki elől.

2012. júl. 23. 16:52
 7/9 A kérdező kommentje:
Népszerű vagyok, sok barát vesz körül, jó társaság, de 16 évesen (most utólag már tudom) depressziós voltam, nap mint nap roncsoltam magam, és sajnos a családban is történtek olyan dolgok mi miatt folyamatosan szorongtam éveken át és most is. Ha rákérdeznek a barátaim mi a baj, mindig valami mást hozok fel problémának, ezt senkinek nem merem elmondani.
2012. júl. 23. 16:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a probléma, hogy egyedül vagy ezzel! Nem beszéled ki magadból csak magadban tartod! Volt egy idő mikor én sem mertem beszélni róla, mert féltem hogy bolondnak tartanak! Családom, barátom, legjobb barátnőm is tud erről és bár elfogadják, de nem igazán értik meg! Ezt sajnos csak az értheti meg aki átélt ilyet! Ha gondolod írj privátban! Szívesen meghallgatlak, hidd el jobb beszélni róla, mint magadban tartani! Olyan fiatal vagy, nem lenne szabad erről szólnia az életednek!
2012. júl. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Hozzám is fordulhatsz ha beszélgetni szeretnék én is pánikbeteg vagyok. 21éves vagyok és 2éve kezdődtek nálam. Fulladás,remegés,szapora szívverés, és sokszor úgy érzem hogy nem bírok gondolkodni. Buszozni én is nehezen tudok, de a legroszabb a mozi, többször is annyira rosszul lettem hogy nemtudtam megnézni a filmet. A lényeg hogy legyen vk akivel tudsz ezekről beszélni. Nekem anyukám nagyon sokat segített és segít mai napig illetve a barátaim is tudnak róla. Az a lényeg hogy olyannak mond el akiről biztosan tudod hogy nem fog kinevetni, mert sajnos akik nem élték át ezeket nehezen értik meg.. Szóval tudom milyen érzés!
2012. júl. 27. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!