Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Oké emberek, miért rossz a...

Oké emberek, miért rossz a "huzat"? Mitől és miért lehet "huzatot kapni"?

Figyelt kérdés

Mint racionálisan gondolkodó emberke, aki hisz a megmagyarázható ok-okozati összefüggésekben, nem értem, miért mondják egyes emberek, hogy a "huzat" nagyon veszélyes dolog, mert a megfázástól az izombénuláson és idegösszehúzódáson át az agyvérzésig (és így akár halálig) mindenfélét okozhat.


Az én értelmezésemben a "huzat" az egy lakáson, épületen belüli légáramlás, vagyis szél. Ami bejön valahol és kimegy valahol. A levegő, hacsak nem hideg odakint is, akkor huzatként sem lehet hideg, csak mozog, és szélhez képest meglehetősen lassan. A gyorsan mozgó levegő (lásd ventillátor) kelthet hideg érzetet, de akkor sem lesz hidegebb a levegő, és soha senki sem mondta még, hogy ventillátortól lehet huzatot kapni, pedig az a levegő gyorsabban mozog.


Ezért nem értem, miért okozna egy lassú, nem hideg szél olyan dolgokat, amiket még erősebb, hidegebb szél se okoz kültéren. Velem szemben viszont mások, főleg idősebbek megmagyarázhatatlan, szinte mágikus képességekkel ruházzák fel a huzatot, de maguk sem tudják megmagyarázni miért, mindenki csak másokról hallott, meg másokat látott, akiket "bántott a levegő".


Őszintén nem értem, valaki lenne szíves elmagyarázni nekem miért lenne veszélyes a huzat? El fogom hinni, ha valaki ad rá valamilyen logikus, biológiai-fizikai-kémiai magyarázatot.



2012. júl. 26. 16:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A huzat viszonylag zárt helyen történő légmozgás, ami(mint egy síp fújása) alacsony frekvenciás rezonanciákat okoz. Az infrahangok magukban is képesek fejfájást, figyelemzavart, rossz közérzetet okozni.

A vibrációkkal teli légmozgás egyben folyamatos és alacsony frekvenciás nyomásváltozást is jelent, amire viszont sokan érzékenyek.

Azoknál ahol egyébként is problémás valami, idült gyulladások, vérkeringési zavarok, kopásos betegségek, fokozottan jelentkeznek panaszok.

Pl. a gerinc, vagy koponya folyadékkal telt részeire hatással van a nyomásvibráció,(fejfájás, rossz közérzet,zsibbadás) de a kopott ízületek, ízületi folyadékára is, ami sajgó , majd hasító fájdalmat kelthet.

Gyermekeknek szinte sosem jelent problémát a huzat, idősödve viszont egyre inkább nő a kellemetlen hatás.

2016. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Rajhóczki Józsefné válasza:

Köszönöm szépen a hozzá szólásokat! Azt hiszem mindegyik

hasznos!

2017. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 tillbp válasza:

Kimutatták, hogy a huzatot elviseli az ember, ha az egész testet éri. A lakásban érő huzat ezt sokszor nem teszi, - ez okozza a bajt, az egy terület lehűlése. Nem tud védekezni a szervezet ez ellen jól.

Én fiatalon nyitott kabáttal autóban évtizedekig ható valami elromlását kaptam a tüdőmbe a huzat érése helyén.

Ahogy a nagy könyvben meg van írva, egy helyen ért a huzat, hiszem, hogy ez volt a baj és hogy rengeteg esetben másoknál is.

2019. jún. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
szerintem egy erősebb szél, bizonyos dolgokat kifúj, más dolgokat befúj pl szembe, fülbe, koncentráltan, nagyobb nyomással.... csak egy ötlet.
2021. jún. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!