Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A laktózérzékenység elmúlhat?

A laktózérzékenység elmúlhat?

Figyelt kérdés

Kisebb koromban laktózérzékeny voltam, ez azóta azt hiszem elmúlt (legalábbis nem érzékelem, hogy most bármi bajom lenne tőle).

Azt olvastam, hogy teljesen nem múlik el, visszajöhet. Ez igaz?

15/L


2012. júl. 29. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Igyál meg 1/2 liter tejet...,rögtön kiderül,hogy elmúlt e vagy sem.Én igy jöttem rá pár hónapja,hogy érzékeny vagyok a laktózra:/
2012. júl. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem múlik el.
2012. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nocs válasza:

Egy ismerősöm fertőzés miatt lett laktózérzékeny, és 8 év után rendbe jött.

A veleszületett laktózérzékenység egy része idővel megszűnik.


A felnőtt korban kialakult laktózérzékenységet a legtöbb orvos szerint nem lehet rendbe hozni. Természetesen vannak páran akik állítják, hogy megszüntethető.

Valószínűleg függ az érzékenység mértékétől.

A belekben található enzimek a helytelen táplálkozástól, működésükben sérülhetnek. Megfelelő táplálkozással ápolhatóak.

Amennyiben a laktózt lebontó laktáz enzimek teljes mértékben eltűntek a szervezetből, a helyreállítás esélye a nullához közelít.

2013. febr. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 JFJ válasza:
Attól függ h milyik fajtában vagy én a genetikaiban ami születésem óta meg van azt nem növik/nöttem ki.
2014. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!