Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Laktóz érzékeny lehetek?

Laktóz érzékeny lehetek?

Figyelt kérdés

Hasmenésem volt és amíg nem ittam tejet addig jól voltam.Aztán ittam tejet és megint hasmenésem lett és szerintem amiatt mert ez már nem először van így hogy kigyógyulok és amikor már merek tejet inni akkor újra hasmenésem lesz.

Most az volt hogy múlthét szombaton ittam először tejet egy 2 hetes hasmenés után és nem is múlt el teljesen.Voltunk orvosnál,most Lactiv-ot szedek(brobiutikum) már 6 napja és tegnap reggel ittam megint először tejet és ma megint hasmenésem lett:SSSSS

Most már nem tudom hogy mi bajom lehet és a mostaniak szerint csak a tej lehet.

Azt esetleg hogy lehetne megnézetni hogy tényleg nem birom -e a tejet.Csak azt nem értem hogy régen ilyen bajom nem volt csak pár hete(1-2 hónap):(



2012. máj. 20. 18:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi ha hülyén fogalmaztam 15/L
2012. máj. 20. 18:09
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon valószínű.

Laborban vérből kimutatják, kérj a házidokitol beutalót rá

2012. máj. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A gyomor-és bélhurutot követő tejcukor érzékenység általában 2-3 hétig tart. Ezután újra be lehet iktatni az étrendedbe a tejet. Miután előtte volt hasmenéses betegséged, én erre gondolok.
2012. máj. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Akkor azt még meglehetne próbálnom hogy mostantól 3 hétig nem iszok tejet és utána iszok és hogy lesz-e akkor bajom??

Mert igazából nagyon szeretem a tejet max 1 hétig birom ki:(

2012. máj. 20. 18:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem az igazi, de van laktozmentes is már, mert gyakori érzékenység:S
2012. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De ilyenkor ugye csak a tejet nem lehet innom joghurtot meg ilyenek ehetek?Mert tejterméktől nem szokott.
2012. máj. 20. 19:06
 7/14 anonim ***** válasza:
ha attól nincs, akkor igen. ha érzékeny vagy rá, szerencsére csak is mértékben
2012. máj. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2012. máj. 20. 19:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld ki a laktózmentes tejet, ugyanolyan mint a sima, talán hangyányit édesebb.

Ha attól nincs gondod akkor tényleg laktóz érzékeny vagy.

Kemény sajtot nyugodtan ehetsz, mert abban a laktóz elbomlik az érés folyamán. Ez igaz az összes savanyított tejtermékre. A tejszínt kerüld el!

Háziorvostól kérj beutalót vizsgálatra, ha beigazolódik az érzékenység, akkor felírnak neked egy rágótablettát amit be kell venni tejes étel fogyasztása előtt és akkor nem okoznak gondot.

2012. máj. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi:))
2012. máj. 21. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!