Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen érzés a vérvétel?

Milyen érzés a vérvétel?

Figyelt kérdés
Most megyek először és rosszul vagyok a tű látványától meg a vértől is . Nekem az átlagos oltások is fájnak rosszul is leszek tőlük hányok,és az ájulás szélén állok.Sürgősen várnám válaszaitokat!!!
2012. aug. 2. 08:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne nézz oda amikor csinálják. Nézd inkább a dokit vagy nővért aki leveszi.

Nem sok mindent fogsz érezni. Egy kis pamaccsal vagy sprével fertőtlenítik a kezed majd egy kis szúrást érzel (kb mintha megcsípnéd a kezed) és utána kb egy perc, attól függ mennyi vért vesznek le. Aztán már mehetsz is.

Nem mondom hogy nem kellemetlen de ki lehet bírni és tényleg nem tart sokáig.

Én is tűparás vagyok. Nekem az bevált, hogy elterelem a figyelmem.

2012. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Ha tapasztalt orvos végzi, még annyit sem érzel, mint egy szúnyogcsípés.

Ne beszéld be magadnak, hogy rossz, mert akkor az is lesz.

2012. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! De ez kb. olyan érzés mint mikor a körházba az a branül van a kezedbe?
2012. aug. 2. 08:33
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan se...Ha jóhoz kerülsz.

Ha rosszhoz....akkor majd visszatérünk rá, amikor már hazajöttél a vérvételről :D

2012. aug. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha alacsony a vérnyomásod, vagy hajlams vagy az ájulásra, akkor kérd meg a nővért, hogy hadd mardaj egy kicsit még benn a kezelőben. Általában a normálisabbja úgyis odafigyel arra, hogy változik-e az arcszíned stb.


Én is parázok a vérvételtől, utálom, mint a bánt, de ha nagyon muszáj, akkor vérvétel közben kinézek magamnak valmai sarkot vagy tárgyat a rendelőben és arra fixálok vagy verset mondogatok magamban. Mivel ájulós vagyok, mindig szoktam szólni, hogy ültessenek vagy fektessenek le. Eddig csak egy "kedves" nővér"ke" (180 cm/160 kg és ordít, ahogy a csövön kifér-típus) volt olyan barom, hogy alapból leugatott, a többi nagyon kedves és segítőkész volt.


Nem lesz semmi gáz, ne parázz. Igyekezz elterelmi a gondolataidat előtte is valamivel (vigyél könyvet vagy zenét), az segít abban, hogy előre ne húzd fel magad és ne hergeld bele magad a félelembe (mert ettől lehet igazán rosszul lenni).


Szia! :))

2012. aug. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves második:


Nálatok orvos veszi a vért? Ugye csak viccelsz,

2012. aug. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért,ki venné?Te szoktad magadnak?:O
2012. aug. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem orvos szokta venni, hanem a nővér (asszisztens).

Én is parás vagyok, de tényleg nem fáj.

2012. aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nem fáj annyira mint a branül mivel vékonyabb a tű.
2012. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Miért,ki venné?Te szoktad magadnak?:O"


Asszisztens és/vagy nővér (remélem róluk már hallottál)... Soha nem láttam még orvost vért venni, pedig járok orvoshoz nem keveset...

2012. aug. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!