Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért krahál/krahácsol egyfoly...

Miért krahál/krahácsol egyfolytában az öcsém?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már rákerestem erre a problémára interneten, de csak dohányzással kapcsolatos dolgokat találtam rá, ami ebben az esetben kizárt, mivel még csak 8 éves az öcsém... :) Már volt korábban ilyen probléma (egy éve talán), hogy az egyfolytában köhögött/krahált, de nem panaszkodott torokfájásra és beteg se volt. Erről sikerült leszoknia, de most egy év elteltével megint rákezdett. Ismételten semmi panaszt nem tett torokfájásra, sőt észre se vette, hogy megint elkezdett krahálni. Ma megkérdeztem tőle, hogy miért csinálja, és azt mondta, hogy van valami a torkán, amit fel próbál köhögni. Én korábban voltam asztmás, és akkor voltak ilyen problémáim, hogy a torkomban valami kényelmetlen nyálka volt, amit fel akartam köhögni. Szerintetek meleg tea fogyasztása segítene ez ügyben? Valamelyikőtökkel előfordult már ilyen, vagy hallottatok ilyesmiről? Előre is köszi a segítséget!

2012. aug. 4. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Fel kellene keresni allergológus orvost, lehet valamire allergiás, azt ki tudják vizsgálni, a háziorvosnál kell kezdeni a dolgot, ő adhat beutalót ezekre a vizsgálatokra. Lehet, hogy gégészeten is meg kellene nézetni a torkát, oda talán nem kell beutaló, ha jól tudom. Ha mégis valamilyen gyulladás okozza a problémát, akkor a meleg tea nem javasolt, maximum a langyos kamilla tea esetleg. Nem nyelt le valamit, ami esetleg felsértette a torkát, az is irritálhatja, ami köhögésre ingerli. Ezt is meg tudja állapítani a gégészorvos.
2012. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tibor4 válasza:
Nekem is nem reg kezdodot mizleht csinani szok nyal meg neh buburek nyal
2016. jan. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!