Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Álmatlanság, légszomj (néha...

Álmatlanság, légszomj (néha heves szívverés). Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Eddig is előfordult, hogy éjszakánként nem tudtam elaludni,de mostanában egyre sűrűbbé vált. Mivel 4-5 napja küszködök vele, tegnap kipróbáltam a meleg, mézes tejes praktikát,aztán rá két órára egy gyógynövényes altatót vettem be, ami szintén nem használt. Este 10-től reggel 9-ig ébren forgolódtam (hulla fáradtan). Mindemellett kb 2 hete rendszeresen nehézséget okoz a levegővétel. Olyan érzetem van, mintha nem tudnék rendesen, mélyet lélegezni, hanem csak éppen olyan piciket, és gyengéket, hogy ne fulladjak meg. Volt már valakinek hasonló? Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet ez, mi okozhatja, és hogyan tudnám megszüntetni? Tanácstalan, és nagyon kimerült vagyok.

15/L


2012. aug. 5. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Tedd a következőt: Lefekvés előtt gyurj két finom galacsint két réteg 5-5-ös gézből. Ezzel lazán dugd be az orrodat. És - bármily hihetetlennek tűnik! - ragaszd be a szádat. Éppen most szereztem oklevelet ebben a támában. Jól fogsz aludni és az éjszakai légszomjad is megszűnik. Nehogy háton aludj! Vagy hason, vagy a bal oldaladon. Kérlek írd meg, mit tapasztaltál, miután kipróbáltad ezt a módszert. Nagyon szeretném.
2012. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5x5-ös gézdarabkára gondoltam.
2012. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még annyit: a légszomj oka éppen az, hogy a szádon át lélegzel, amit nem szabad.
2012. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ébren is elő szokott fordulni, pedig az orromon veszem a levegőt, de azért kipróbálom, hátha :)
2012. aug. 5. 13:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Még annyit: mindig az orron kell venni a levegőt! A száj csak evésre, beszédre és puszilkodásra való, no meg persze, ha véletlenül hány valaki. Ha egyedül vagy otthon, napközben is tedd a gézgalacsint az orrodba és csak az orrodon át lélegezz csukott szájjal aprókat. Nem baj, ha lesz egy kis légszomjad, sőt: az az igazi. Hosszú lenne elmondani a miértjét, de jót akarok neked. Ne félj, jobban leszel. Ennek tudományából most szereztem egy oklevelet.
2012. aug. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én értem, de sosem szoktam a számon keresztül venni a levegőt
2012. aug. 5. 17:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Az egyetlen válaszadó vagyok. Csak hiszed, hogy sohasem szoktál szájon át lélegezni. Ez egy önkéntelen dolog, ezért fel sem tűnik. Tudatosan kell átszokni az orron át történő légzésre, folyamatosan figyelni önmagunkat. Éjszaka pedig kinyilik a száj úgy, hogy észre sem vesszük. Ezért kell leragasztani. Próbáld ki a javasolt terápiát és feltétlenül jelezz vissza, változott-e valami!
2012. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én értem, hogy mit mondasz, de nap közben is szoktak gondjaim lenni a légzéssel, és olyankor biztos vagyok benne, hogy az orromon át veszem a levegőt. Mégis van légszomjam, így biztos vagyok benne, hogy nem attól van.
2012. aug. 6. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!