Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ciki mezítláb az utcán...

Miért ciki mezítláb az utcán /más nyilvános helyeken/?

Figyelt kérdés
Volt itt egy kérdés, ami azt kérdezte, ciki-e az utcán mezítláb járni? Szerintem nem az, én szoktam is sokat. Viszont kíváncsi lettem a mások álláspontjára. Aki szerint ciki, a szerint miért az? Miért, mitől érezné magát rosszul, aki soha nem tenne ilyet? (Mert megbámulják? Mert mit gondolhatnak róla mások? Mert fél, hogy valami baja lesz? Egyéb ok?)
2009. júl. 20. 12:02
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
93%
Na igen, ez az... Nem ciki, hanem felelőtlenség, egészségügyi szempontból. Nem higiénikus, és amellett veszélyes is. Persze, Balatonon a parttól a nyaralóig - ahogy itt már írta valaki - én is sokat jártam régen mezítláb, vagy vidéken a földön... De az más. Ráadásul, egy slag sok mindent megoldott helyben, azért a nagyváros koszát nem vinném be a lakásba...
2009. júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Te leveszed a cipődet, amikor bemész egy áruházba???

Ha nem, akkor mennyiben más az a kosz, amit a cipőd talpán viszel be, mint amit a meztelen talpadon? Ezt nem értem. Gond akkor inkább ott lehet, ha valaki ismerőshöz mész, ahol levennéd a cipődet, nem?

2009. júl. 20. 12:49
 13/31 anonim ***** válasza:
48%

Strandon néha én is mezitláb botorkálok, de mindig viszek papucsot, merthát lábgomba, de még strandon is fel lehet sérteni a lábad gallyakkal, rovarokkal, mások szemetével. Léptem már darázsba, sőt rozsdás szögbe is a homokozóban..


Egyébként meg, aki képes kitenni magát a magassarkúnak és minden kínjának és impraktikusságának, az megérdemli, hogy egy szép nagy darab darázsfészekbe taposson mezitláb.

2009. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Előtted szóló vagyok, de az áruházas példához hozzászólnék: Az szimplán csak nem esztétikus, és tiszteletlenségnek érezném, hogy a koszos csupasz lábammal slattyogok az üzletekben, míg más normálisan felöltözik. Nem illő. Tudni kell, az ember mikor, hol és hogyan viselkedhet. Gusztustalan is, mert egy -aránylag- tiszta helyen, ahova az emberek megpihenni, nézelődni, vásárolni, ruházkodni mennek be, nehogy már más koszos lábát kelljen nézniük. Meztelenül se megyek közterületre azért, csak mert mondjuk jobban érezném magam úgy a melegben és engem nem zavar.
2009. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
65%
Aki magassarkút hord megérdemli hogy darázsfészekbe taposson? ezt milyen logika szerint hoztad össze?
2009. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
79%

Nem azért nem járok mezítláb az utcán, mert ciki, hanem mert cipőben szögbe van éles kavicsba lépni azért sokkal kellemesebb :) Bár egyszer én is jártam úgy, mint az egyik előttem szóló, akkor egy cseppet sem érdekelt, hányan bámulják meg a fekete nadrágkosztümhöz a kezemben viselt tűsarkú körömcipőmet :))

Viszont ismerek olyat, aki még otthon is csak papucsban jár, azt már nem tudom hová tenni. De az illető megszólt azért, mert én otthon csak mezítláb vagyok...

2009. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Én darazsat a saját kertünkben kaptam be. Lábgombát az uszodában. Rozsdás szöget papucsban. (Simán ment a talpán át.) Üvegszilánkot meg az erdőben, ahol a legkevésbé számítottam rá. Ez a saját statisztikám.
2009. júl. 20. 13:05
 18/31 anonim ***** válasza:
62%
13:01 Mit nem tudsz azon hová tenni? Én is papucsban járok otthon... Érdemes lenne egyszer bevizsgáltatnod, mi van a padlótokon, ezek szerint meglepődnél.:) Szerinted mit hozol ki a wc-ből, konyhából, előszobából (ahol az utcai cipők vannak), és viszel így be a szobádba, bele az ágyadba? Tök mindegy, mekkora tisztaságot látsz magad körül, a bacik ott vannak. Persze, a szobámban néha én is járok zokniban, de ritkán, nem vagyok lusta felvenni azt a papucsot... Kiskoromban, és tinikoromban én is mindenhova mezítláb jártam... Ma már felnőtt fejjel nem lennék rá képes, 0 higiénia.
2009. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező: Most indokoltad meg a cipő fontosságát.:D
2009. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Te vitatkozni akarsz? Én nem. Én érdeklődöm mások véleményéről. Ettől az enyém még nem biztos, hogy meg fog változni. (Amúgy pedig valamit félre érthetsz, vagy figyelmetlenül olvasol.)
2009. júl. 20. 13:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!