Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Okozhatja az ájulást valami...

Okozhatja az ájulást valami idegi dolog, stressz, vagy csupán a helytelen táplákozás?

Figyelt kérdés
Gyakran elfordúl, hogy ha felkelek valahonnan, a látásom elsötétül, mintha megvakultam volna, és a testem, de legfőképpen a lábaim el kezdenek remegni, zsibbadni, aztán összeesek. Amikor felkelek, nem emlékszem arra, hogy mennyi ideig feküdtem a padlón, de minden másra igen. A táplálkozásommal nincsen semmi baj, és még vas tartamú kapszulát is szedek.
2009. júl. 22. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
sokminden okozhatja, például alacsony vércukorszint, vagy alacsony vérnyomás. szoktad mérni magadnak?
2009. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, régebben még mértem, mert kellett, meg volt CT-m is, sokszor, meg érfestést akartak csinálni, de akkor még csak 14 voltam, szóval, édesanyám nem engedte, de lehet, hogy emiatt nem tudtam meg a mai napig, hogy van-e valami.

Volt, hogy olyan sokszor tört rám az ájulhatnék, hogy nem is tudom megszámolni a kezemen. Persze, 10-ből 2-3szor ha megtörténik az ájulás, de nekem fontos.

2009. júl. 22. 20:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy elég sok curos dolgot eszem, napi szinten talán egy kicsit sokat is, de semmi változás nem szokott történni. Ugyanúgy elszédülök, és stb. stb. ...
2009. júl. 22. 20:22
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, régebben még mértem, mert kellett, meg volt CT-m is, sokszor, meg érfestést akartak csinálni, de akkor még csak 14 voltam, szóval, édesanyám nem engedte, de lehet, hogy emiatt nem tudtam meg a mai napig, hogy van-e valami.

Volt, hogy olyan sokszor tört rám az ájulhatnék, hogy nem is tudom megszámolni a kezemen. Persze, 10-ből 2-3szor ha megtörténik az ájulás, de nekem fontos.

2009. júl. 23. 08:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! A tünetek, amiket leírtál szerintem az alacsony vérnyomás tünete (eü-ben dolgozom). Nem ártana megméretned, vagy ha van otthon vérnyomásmérő esetleg érdemes lenne naponta többször! megmérned. És egy jó tanács: igyál sok vizet, mert gyakran az okozza. Egyébként vashiányos vagy? Ellenőrzötten (orvosi rendelésre) szeded a vas tartalmú kapszulát?
2009. júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy a vastartalmú tablettát csak úgy magamtól szedem, mert anyukám is régebben dolgozott ápolóként (még nagyon régen), és ő mondta, hogy az a bajom, szóval szedjek akár pezsgőtablettában is szedtem, de nem használt. Az viszont igaz, hogy nem iszom valami sok folyadékot, szerintem jó ha meg van a napi 1-1,5 l, és akkor lehet, még túloztam is egy kicsit. De én vegyesen iszom a dolgokat, egy kis tejet, szörpöt, vizet, vagy forrócsokit, stb.

Lehet, tényleg szükség lenne egy teljeskörü vizsgálatra, vér-, vizelet vétel, CT-vizsgálat (sokszor fáj a fejem, és a szemeim is, mintha görcsöt kapnék).

Köszönöm a kedves tanácsot.

2009. júl. 26. 19:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, hogy ellenőrzötten szeded-e a vas tartalmú kapszulát, mert ha valójában nem vagy vashiányos és vasat szedsz, akkor az tönkre teheti a májadat! Mindenképp javasolnék legalább egy laborvizsgálatot. Na igen, meg az a bizonyos napi minimum 2, nyáron 3 liter folyadék...

Nincs mit.

2009. júl. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Őszintén szolva, még régen voltam egy kivizsgáláson, amin kiderült, hogy alacsony a vas-szintem, ezért döntöttem úgy, hogy szedem, persze nem a legerősebb fajtát, hanem egy gyengébb minőségűt.
2009. júl. 27. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!