Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel lehet pozitívan befolyás...

Mivel lehet pozitívan befolyásolni valaki testmagasságát a születésétől fogva?

Figyelt kérdés

Nemsokára gyerekünk fog születni, a párom az 5. hónapban van és nem rég tudtuk meg, hogy fiú lesz. Én örülök neki, de igazából aggodalommal is tölt el, mivel alacsony vagyok én is és a párom is (én 171 ő 160).


Tudom, hogy elsősorban a gének határozzák meg, de pont a hátrányos gének miatt szeretném, ha a külső tényezők egyáltalán nem befolyásolnák negatívan, mert nem szeretném, ha annyi pofont kapna az élettől emiatt, mint én.


Ezért érdekelne, hogy mik azok, amik befolyásolják és mik azok, amikkel rá lehet kicsit segíteni. Nem növekedési hormonokra gondolok, hanem természetes megoldásokra. Bizonyos növények vagy vitaminok, ilyesmi.


Az anyatej például mennyiben befolyásolja? Ha a páromnak nem lesz elég teje, akkor milyen tápszerrel érdemes próbálkozni? Vagy ez nem befolyásolja?


A táplálkozásnál minden vitamint, nyomelemet és ásványi anyagot meg kell neki adni, ezzel tisztában vagyok, az egészséges táplálkozás terén kiműveltük magunkat mindketten.


A sport, ami még érdekelne. Milyen sportokat javasoltok és hány éves kortól?


Ja, és (bár az még odébb van, de azért megkérdezem), ha neki is alacsony lesz a vérnyomása, mint nekem, akkor a pubertáskorban ihat kávét és koffeintartalmú italokat, ha az emiatt elvesztett többlet kalciummennyiség megfelelően pótolva lesz?


A levegőminőség mennyiben van hatással rá? Budapesten élünk, ami nagyon szmogos.



2012. szept. 4. 07:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Még nem is ismered azt a pici emberkét, minek gondolkodsz már ilyeneken? Amúgy lehetséges hogy még le is hagy benneteket magasságban. De ha nem akkor mi van? Egy egészséges önbizalommal rendelkező embert egyáltalán nem érdekli a magassága, hiszen megbékélt a külső adottságaival és igyekszik boldogan és sikeresen élnie az életét.

Inkább arra figyeljél hogy a fiad egészséges lélekkel éljen. Azért mert te sok pofont kaptál az élettől az egyáltalán ne határozza meg a fiad életét.

Még meg sem született, de már előírások szerint akarod nevelni!

2012. szept. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A géneket nem csak kettőtöktől örökli a gyerek, nem csak a ti "kombinációtok" lesz. A többi felmenő ági rokon génei is belejátszanak, így lehet, hogy a magasságát éppen valamelyik nagyszülőjétől vagy még távolabbi elődjétől örökli.
2012. szept. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az egészséges önbizalom nehezen fejlődik ki, ha már gyerekkorban bokszzsák lesz az alacsony termete miatt. Én tudom, én átéltem és nem kívánom még az ellenségemnek sem.


Természetes, hogy egészséges személyiséget szeretnénk kialakítani benne, de mióta én felnőttem a világ csak még kegyetlenebb lett és még intoleránsabb az alacsonyakkal szemben, ezekkel is számolni kell.


Nem tudok túl jól fogalmazni, úgy tűnhet, mintha központi kérdésként kezelném, pedig én csak szeretnék minden tőlem telhetőt megtenni ennek érdekében. Ezért is kérdeztem, hogy már az anyatej is befolyásolja-e és mennyiben.


Bevallom, van egy olyan személyes elméletem, hogy egyes országokban nem csak azért lettek olyan magasak az emberek, mert a magasak magas párt találtak az alacsonyak pedig nem szaporodtak. A táplálkozáson több múlik, mint sokan gondolnák. Persze nem vagyok orvos.

2012. szept. 4. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!