Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lányok! Mitől lehet ez? Más...

Lányok! Mitől lehet ez? Más is érez ilyeneket?

Figyelt kérdés
Hosszú idő óta visszatérő probléma ez már, hogy a ciklusom második felében, nagyon furcsán érzem magam.sokszor remegek,nagyon gyenge vagyok, érzelmileg is labilisabb.De mindez nem folyamatosan, inkább "rohamokban".És ilyenkor nagyon gyorsan kifáradok mindentől.Próbáltam ezt az egészet kifigyelni, csak az a bökkenő, hogy nem minden hónapban van ez így.Vannak jobb és vannak rosszabb időszakaim ebben a tekintetben.Már minden felől alaposan kivizsgáltak, de semmi szervi bajom nem találták, ráfogták, hogy pánikbetegség, de én ebben már nem nagyon hiszek, kezdek valami hormonzavarra tippelni esetleg.Bár ennek sincs rajtam kívülről semmi látszata.az elmúlt két hétben is például teljesen jól voltam, jöttem-mentem vígan.Aztán eljutottam a ciklusom közepe tájához, azóta olyan vagyok, mint akit agyoncsaptak.Már vagy egy hete, ha kimozdulok, alig bírok menni, feszesek az izmaim és gyengék, remegek, ver a szívem, ettől persze idegileg is kikészülök, aztán meg egyszer csak jobban leszek.Nem értem én, mi ez, lehet, hogy PMS szindróma?Az orvosok bezzeg hiába kérdezem.Esetleg a citromfűteán kívül valami gyógynövényt tudnátok ajánlani, ami jó a nőknek, és mellékhatása nincs?Légyszi írjatok bármi ötletetek van, mi lehet ez és mit tehetnék ellene?Már azt sem tudom, mikor merjek kimozdulni!
2012. szept. 9. 12:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amúgy 37 éves vagyok, szóval szerintem ezek még nem az "öregedés" jelei.Párom már több mint 10 éve nincs, bár nem hiszem hogy ez számítana valamit..
2012. szept. 9. 12:22
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gondjaim vannak, viszont én tudom, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van és amiatt lehet. Hormonális vérvétel nem volt?
2012. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem pontosan ugyanez,avval hogy meg hirtelen szivdobogasom is van,majd megemelkedik a vernyomas,es olyan remeges fog el,nem panik.En is voltam kivizsgalason,allandoan a szivemet neztek,majd hazaengedtek,honapok utan,atneztem az elegendö lapot,es latom a progeszteron szint nagyon alacsony.Csinaltattam nemreg meg egy hormon vizsgat,az orvosom szerint,olyan mind mint egy 18 evesnek(en 47 vagyok)csak epp a prog. alacsony,es nem valtozokor.En elkezdtem a termeszetes progeszetron kremet hazsnalni,eddig meg semmi javulas.En is mar kikeszülök,egy orvos se tud semmi tanacsot adni.
2012. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

12:43

nekem is van pajzsmirigy gondom,Hashimoto,de jol be van allitva.

2012. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Még a panaszaim kezdetén csináltak egy nagyon komplett vérképet, néztek pajzsmirigyet is, de semmi bajt nem találtak.

Elmentem a nőgyógyászhoz is, magánszorgalomból, mivel akkoriban olyan szinten rosszul voltam, hogy még köztes vérzések is előfordultak , teljesen meg volt borulva a szervezetem.Azt mondta a doki, ha ez engem zavar, írhat fel hormontablettát, de nem kértem, mert régebben már a fogamzásgátlóktól voltam rosszul, így szkeptikus vagyok az ilyen bogyókkal szemben.Aztán ez a probléma el múlt, de a rosszullétek máig előjönnek, ha nem is olyan durván, de így is nagyon zavaró.Nem tudom, hormonvizsgálatra hogy lehet eljutni?Vajon kell beutaló?Háziorvosom csak hümmög, attól nem lehet sokat megtudni.

2012. szept. 9. 13:02
 6/13 anonim ***** válasza:
En Ausztriaban elek,itt a nödokik nem nagyon küldözgetnek hormonvizsgalatra(csak akkor ha nem jön össze a baba),elöbb felirnak hormontabl.A haziorvosomnak is majdnem könyörögni kellett mire kaptam beutalot laborba,szerinte nem is a progeszteron hiany a bünös,majd a kesz eredmennyel mentem a nödokihoz,aki mindjart hormontablettat irt fel,amit en a többi betegsegeim miatt,nagyon felek szedni,ezert vettem termeszetes prog. kremet.A nyugtato teak nem hinnem hogy sokat segitenenek,hallottam a baratcsreje tearol,tablettarol,en nem probaltam,olvass utanna es azutan dönts,hatha segit.
2012. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*baratcserje
2012. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezö,lennel szives majd meg egyszer leirni,vegül is mit döntöttel,voltal dokinal,v. elkezdtel valamit szedni?Mivel nekem is ezek a tünetek vannak,erdekel.Elöre is kösz.
2012. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nos, úgy döntöttem el fogok menni nőgyógyászhoz, mert szeretnék még egy hormonvizsgálatot is, mivel az még sosem volt.Gondolom, oda a nőgyógyászon keresztül juthatok.Bétablokkolót régóta szedek, az legalább a szapora szívveréstől és vérnyomás emelkedéstől megvéd, mert régebben az is volt, meg kicsit nyugtat is.Egyenlőre ennyit tudok mondani, de majd még írok, mi volt a nőgyógyászat után.De az még 1-2 hét, minimum..

2012. szept. 17. 12:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindegy mikor megvarom,mert nagyon erdekel, ha nem is mindennap,de majd benezegetek.üdv.
2012. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!