Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak akkor ugrik fel a vérnyom...

Csak akkor ugrik fel a vérnyomásom és pulzusom ha orvos méri, de nem hisznek nekem. Ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Itthon rendszeresen mérem, és mindig tökéletes értéket mutat. De az orvosoktól rámjön a pánik, nem szeretem őket, a rendelő látványát, félek a vetkőzéstől, amiért csúnya a testem, stb. Ezeket nem tudom legyőzni akarattal sem mielőtt bemegyek. És igy mindig nagyon magas értéket mérnek. Hiába mondtam a háziorvosnak is ezt, nem hisz nekem, és vérnyomás csökkentőt akar felírni.
2012. szept. 12. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Írja fel, elhozod a receptet és nem szeded be, mindenki megnyugszik:D

Nem kell mindent beszedni, amit felírnak.

"Fehér köpeny-hipertónia" a neve, felugrik a vérnyomásod, ha orvost látsz, nem egyedi eset, rám ezért anno 24 órás vérnyomásmérőt rakattak.

2012. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

akkor kezet foghatunk. nálam is ez a helyzet sajnos, de velem legalább jó fej a doki. mondd meg neki, hogy szeretnél 24 órás vérnyomás mérést és úgy, hogy közben otthon legyél. (nekem engedélyezték, így nem lehetetlen) és amikor kielemzik az adatokat, majd rájönnek, hogy bizony tényleg csak akkor vagy ideges, ha orvost látsz. ez nálam pont így volt. amikor itthon voltam remekek voltak az értékek, amikor orvosnál, akkor felmentek. nem kaptam vérnyomás csökkentőt, meg semmi mást sem!!

és ha lehetséges esetleg válts orvost, olyanra aki kedves!!

sok sikert!!

2012. szept. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérj meg valakit a családból, hogy vegye fel mobiltelefonra amikor méred és látszódjon az eredmény is, vidd be neki, majd elhiszi ha látja.

Egyébként nem értem ezt az orvost, hiszen rengetegen vagyunk így, hogy az orvosnál magas lesz a vérnyomásunk, és a legtöbb háziorvos ezt tudja is.

2012. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fehér-köpeny szindrómának nevezik a jelenséget, és a 24 órás vérnyomásmérés segíthet.
2012. szept. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!