Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van megduzzadva a...

Mitől van megduzzadva a nyirokcsomóm ha lázam nincs?

Figyelt kérdés
Max hőemelkedésem van,és nagyon picit piros a torkom és nehezen nyelek,és náthás vagyok.De csak ennyi.Pedig akkor valami gyulladás van a nyakam körül nem?Viszont a nyirokcsomóim akkorák mint 2 nagyobb dió
2012. szept. 12. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyulladás nem feltétlen jár együtt lázzal. Nyirokcsomó pedig megduzzadhat egy fertőzéstől. Márpedig, ha piros a torkod, akkor az be van gyulladva, náthás is vagy ez egy vírusos fertőzés vagy akár bakteriális, nem tudom, ezt orvos tudja megmondani, ha látja. Ezért a duzzanat. Én nem vagyok abszolút lázas típus, megfázáskor sosem szoktam lázas lenni, a nyirokcsomóim viszont annál duzzadtabbak.
2012. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor ez most torokgyuszi?
2012. szept. 12. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha piros a torkod és nehezen nyelsz, akkor torokgyulladásod van, még lehet este lázad, de nekem pl nem szokott lenni, legfeljebb hőemelkedés.

A nyirokcsomók nekem még a fogaimtól is begyulladnak, de sok embernek a torokgyulladástól is, menj orvoshoz.

2012. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

sima nátha is járhat torok pirossággal??:)

bocsi hogy ennyit kérdezek

2012. szept. 12. 16:24
 5/6 A kérdező kommentje:
és nehéz nyeléssel
2012. szept. 12. 16:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Maga a kórokozó, ami lehet vírus vagy baktérium okozza a megbetegedést, amivel együtt járó tünet lehet a torokgyulladás, nátha vagy bármilyen más tünet, köhögés, fülgyulladás... Ilyenkor meg szoktak nagyobbodni a nyirokcsomók.
2012. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!