Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hipochonder vagyok? Lent

Hipochonder vagyok? Lent

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy pánikrohamom, azt már valahogy kezdem feldolgozni, tudom hogy nem lehet benne meghalni meg ilyenek, de azóta folyamat aggódok az egészségemért, beképzelek magamnak dolgokat. Pl.: Volt hogy zsibbadt az arcom, meg fájt a fejem mert álmos voltam, utána néztem hogy az arc zsibbadása agyvérzésre utal, akkor egész végig az volt bennem hogy mikor kapok agyvérzést és meghalok. Előtte pl: kicsit fájt a torkom nehezen vettem levegőt akkor azt képzeltem hogy asztmás vagyok, meg hogy megfulladok. Kaptam enyhe nyugtatót, de akkor is ilyen hülyeségekre gondolok hogy leáll a szívem tőle meg alacsony lesz a vérnyomásom és meghalok. Pánikrohamom előtt eszembe sem voltak ilyenek, most meg az hogy orvoshoz kell mennem mert bajom van. 17/L

2012. szept. 15. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg az vagy, de ugye tudod hogy a felsorolt tüneteid (az ok-okozati összefüggések) kb 40 másik problémára is mutathat? Például attól hogy zsibbad az arcod, nem lesz agyvérzésed. De mivel mentális probléma esete áll fent nálad, elkerülöm az agyvérzés tüneteinek részletezését. Mindenképpen keress fel egy pszichológust, konzultálj a háziorvosoddal.
2012. szept. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm hogy írtál, amúgy azóta aggódom magam iránt ennyire mióta volt a pánikrohamom. Pánikrohamom után egész végig az volt bennem hogy szívrohamom volt. Előtte is voltak ilyen tüneteim, pl.: volt mikor tényleg nagyon fájt a fejem, de sohasem gondoltam hogy meghalok. Persze néha próbálom reálisan gondolkodni hogy 17 évesen nem nagyon lehet szívrohamom, agyvérzésem se, hiszem előtte nem volt magas a vérnyomásom. Sajnos elég rossz érzés ez az egész.

:(

2012. szept. 15. 19:50
 3/3 anonim ***** válasza:
en is az vagyok, nyugi ! :D vegyel be magne b6ot, az segiteni fog!
2012. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!