Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kávétól lehet átmenetileg...

Kávétól lehet átmenetileg kiugróan magas a vérnyomás?

Figyelt kérdés

Világéletemben a béka feneke alatt volt a vérnyomásom, a felső érték 90-110 között szokott lenni.


Új munkahelyen kötelező üzemorvosi vizsgálat. Előtte megkínáltak kávéval, rá egy órára mentem az orvoshoz. A vérnyomásmérésnél 135-ös értéket produkáltam.


Azóta párszor megmértem a vérnyomásomat, 102 volt a legmagasabb (utóbbi egy hétben). Okozhatta a kávé a magas értéket?


2012. szept. 16. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit a kávé is felviheti, de a stressztől is lehet, esetleg az orvosi vizsgálat miatt, vagy fehérköpeny szindróma.
2012. szept. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam is ez van, rendes körülmények között inkább alacsony a vérnyomásom. Kávéivás után azonban jól felmegy.


Azaz a válaszom, igen, kávéivás után lehet kiugróan magas a vérnyomás.

de az is igaz, amit az első válaszadó írt, hogy létezik a fehérköpenyes tünetegyüttes is. :-)

2012. szept. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Orvosoktól nem félek, ha nincs náluk tű, szike vagy fúró :)

Itt se féltem, mert vérnyomást mért, sztetoszkóppal meghallgatott és kikérdezett - tehát semmi fájdalmasat nem tett velem.

Akkor a kávé volt a ludas, megnyugodtam :)

2012. szept. 16. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!