Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig bírhatja egy alkoholist...

Meddig bírhatja egy alkoholista mája? Van egy barátnőm, az apukája 20 éve iszik.

Figyelt kérdés
Nos, az apja 20 éve alkoholista. Minden nap megissza a magáét, olyan napi 2-3 liter bort, hétvégén persze ennek a kétszeresét, mert akkor nem kell dolgozni (hétvégenként 6 liter simán elfogy neki). Sosem láttam józanul, nem várja meg, míg kijózanodik. Barátnőm azt mondta, néha kijózanodik (persze csak látszat, mert ez reggel szokott lenni, és azonnal újratölt) és mindig remeg a keze olyankor. Amúgy nincs semmi baja, nem fáj semmije, sosem hányik, sosem tántorog, nem fáj semmije, nem is fogyott, sosem volt kórházban, gyógyszert sem szed semmire, semmi az ég adta világon, fizikálisan teljesen rendben van. De ezt nem értem...ennyi alkohol után ez mégis hogy lehetséges?
2012. szept. 19. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én apám nem csak bort, hanem pálinkát is ivott rendszeresen fiatal kora óta. Soha nem volt józan, igaz,agresszív sem. Mégis agyvérzésben halt meg 87 éves korában.
2012. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Churchill (remélem jól írom), töritanárom mesélte, h zabált, ivott, zabált, ivott mégis 90valahány éves koráig élt...
2012. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

az én öregapám az 6 liter bort és 1 liter pálinkát ivott meg minden nap,és dohányzott is,

ő tüdőrákban halt meg ,81 évesen,

2012. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Juj, ez meglepő számomra. Lehet, hogy az alkohol tartósít? :D Na, jó, ezt persze viccnek szántam, de hihetetlen, hogy egészségesen élő emberek, akik soha nem tettek kárt magukban, és másokban, sajnos hamar elmennek közülünk, akár rákban, akár más betegség által, és az ilyen alkoholisták, akik nemcsak a saját, de annál inkább más életét a végletekig ellehetetlenítik, és gyermekeiket, feleségeiket idegileg teljesen a taccsra vágják, pedig jó hosszú életet élnek. Ez a lány, a barátnőm nagyon sokat szenved az anyukájával, anyagilag nem tehetik meg, hogy elköltözzenek, és ez az "apa" pedig nyomorba dönti őket, üti őket, és érzelmileg sokat terrorizálja....Nem is tudom hogyan segíthetnék rajta, reméltem, hogy valami reményt adhatok neki, hogy az alkoholisták úgysem élnek sokáig, de ez a remény is úgy látszik elveszett.
2012. szept. 19. 10:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért nem tehetik meg anyagilag, hogy elköltözzenek? Dolgozik az anyuka? Mennyi idős a barátnőd? Ilyen esetben nagyon sokszor az ismeretlentől való félelem tartja vissza a családtagokat és az önbizalmuk teljes elvesztése.
2012. szept. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Dolgozik az Anyuka, takarítónő egy cégnél, 2 műszakban dolgozik, mellette van még 2 lánya barátnőmön kívül, ahonnan származik 3 unokája. Ha épp letette az anyuka a műszakot, akkor mindig az unokákra kell vigyáznia, mert a másik lánya nem tudja megoldani a gyerekek felügyeletét. A másik lány, akinek az unokáira kell vigyázni, nem venné oda maga mellé a barátnőmet, és anyukáját, mert önző. Rendezett körülmények között él családi házban, de még csak ki se hívja őket néha aludni, hogy kicsit megnyugodjanak pár napra. Lényeg, hogy a gyerekeire van, ki vigyázzon, és ennyiben ki is merült. A harmadik lánya meg albérletben lakik, de azt a lányt hagyjuk, nem számíthatnak rá a barátnőmék. Azt tudni kell, hogy szegény anyuka 18 évesen menekült házasságba ezzel az emberrel (aki akkor még nem volt alkoholista), mert az apja szintén alkoholista volt, és sokat bántotta. De hát úgy látszik, ilyen a sors fintora, cseberből vederbe esett. Havi 90e. ft-ot keres az anyuka. A mostani panel lakásuk közös nyilván, de kb érhet 7-8 milliót felső hangon. 90 ezer Ft-ból nem tud hitelt felvenni, egy, hogy nem is adnak, másrészt meg pont most hitelt felvenni kész öngyilkosság, egyenes út a lecsúszás felé, képtelen lenne fizetni. Mert ugye mellette még ott lenne a rezsi is, meg enni is kell. A barátnőm 16 éves, középiskolás. Jó tanuló egyébként ennek ellenére, de nagyon szomorú. Szép lány, helyes kis szőke fürtökkel, kék szem, helyes arc, de nem jár bulizni, és nem is pasizik, mint a korosztályában a többi lány. Amikor tud, magára vállal mindenféle diákmunkát, csak hogy ne legyen otthon, meg, hogy anyukájának segítsen, de úgy érzem teljesen kimerült a kapacitása, mert az a sok otthoni gond, az iskola általi leterheltség, a diákmunka teljesen lemerítik szegényt. A nagyszülők nem élnek, viszont nem is örököltek semmit, hogy ki tudjanak lépni. Annyira sajnálom, mert olyan értékes emberek, és látom őket tönkremenni....Nagyon jó emberek mindketten, és szinte csak egymásra számíthatnak...mai világ nagyon önző tud lenni.
2012. szept. 19. 10:54
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért takarítónő az anyuka, mert amikor középiskolába járt, akkor a saját anyja kivette a suliból, hogy menjen el dolgozni, elvette tőle a pénzt, és nem volt lehetősége továbbtanulni :( Aztán 18 évesen ugye belemenekült a házasságba, azon az éven jött az első gyermeke, barátnőm testvére, mellette pedig ugye dolgozott, hogy el tudja tartani. S a többit már tudjátok. Egyébként nem kisebbségi, vagy ilyesmi, mielőtt mindenki leírná, hogy 18 évesen férjhez ment, és gyereket szült, meg takarítónő...az az idő, amikor ő volt 18 éves, teljesen más volt. Egyébként ha otthon rendezett lett volna a családi élete, akkor az anyuka sem menekült volna házasságba szinte gyerekként. Szép nő, kívülről nem is látszik rajta, hogy mennyit gyötrődik, amiatt is, hogy a lányának ezen kell keresztül mennie. Ad magára, és a lánya is. A környezetük mit sem sejt a rossz életükről, szégyellik, és tartják magukat, mindig mosolyognak mások előtt. Én tudom csak, min mennek keresztül, és ez engem nagyon megérintett, bánt, hogy nem tudok rajtuk segíteni. Ők nem is várják el, nagyon sokat küzdöttek, rendőrség is volt náluk, egyszer olyan brutálisan verte őket, akkor is próbáltak hivatalos szerveknél segítséget kérni, de vagy elhajtották őket, hogy ez nem igazi probléma, vagy pedig mondvacsinált megoldásokat kínáltak nekik, mint pl hogy hagyják ott az apának az egész lakást, mondjanak le a részükről, és lakjanak krízisszálláson. Ugye ezt senki nem gondolhatja komolyan, hogy amiért ez a nő az életén át megküzdött gyötrelmesen, most adja oda annak a rossz embernek, ő maga pedig kuporogjon egy kisszobában rengeteg másik családdal egy helyen, ahol félni kell, nehogy még ellopják tőlük azt a keveset is, ami megmaradt nekik. Mert tudni illik, ott elég kétes személyek is vannak...meg hát véleményem szerint az nem is élet, ott élni. Onnan már felkapaszkodni se lenne lehetőségük. Szinte már beletörődtek, hogy nem tudnak változtatni, látom, hogy a kilátástalanság miatt már feladták. Egyszer a barátnőm is eljut oda, hogy lesz barátja, családalapítás, de tudom, hogy nem lesz képes magára hagyni az édesanyját. Ő kijuthatna ebből a helyzetből, hisz okos, sok mindenben tehetséges, vihetné, és vinni is fogja valamire egyszer, de az anyukáját képtelen lesz otthagyni, így nem fog elköltözni soha. Addig pedig sok év gyötrelem, és szomorúság...az lenne a legjobb, ha megdöglene az a féreg. Erre nincs törvény, pedig mások életét teszi tönkre.
2012. szept. 19. 11:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ha ez vigasztalja a barátnődet az én apukám szintén alkoholista volt és 42-évesen halt meg. De ő nagyon szeretett minket és én is őt így én nem örültem neki hogy meghalt.:( Bár nem élt velünk mert a szüleim elváltak lehet azért maradt jó a kapcsolatunk. A papám szintén alkoholista volt ő 39 évesen halt meg. Tehát lehet hogy az ő családtagjait kéne megnézni hogy ki meddig élt és abból valamennyire lehet következtetni. Apu dohányzott is és infarktusban halt meg tehát végül is nem a májával volt baj bár lehet hogy azzal is.
2012. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi. Először is nagyon sajnálom, részvétem! :(


Nem hiszem, hogy ez vígasztalja, hisz nem örül más fájdalmának, meg szerintem a saját apjának se akarna rosszat, de az apja egy nagyon rossz ember, megérdemelné, ő a rosszabbik, agresszív fajtából való...

2012. szept. 19. 12:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze nem is úgy értettem hogy örül más fájdalmának (nem bunkó módon akartam írni) csak hogy tudja hogy arra is van példa hogy valaki nem bírja sokáig.
2012. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!