Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosok, leendő orvosok!...

Orvosok, leendő orvosok! Miért ezt a foglalkozást választottátok?

Figyelt kérdés

2012. szept. 25. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban sokat betegeskedtem, ennél fogva sok "belelátásom" volt a dolgokba. Mivel gyerekkorom óta "benne vagyok a témában", nagyon sok betegség után utánaolvastam, megtetszett a dolog.

Másrészt pedig láttam a különböző orvosok viselkedései közti kontrasztokat. Már 4 évesen tudtam, hogy milyen érzés, ha az orvos megaláz, és már 4 évesen tudtam, hogy milyen érzés "örömmel" menni orvoshoz.


Valamilyen gyerekorvos szeretnék lenni, mert tudom, hogy mennyit számít gyerekkorban (is) az, hogy az orvos hogy áll hozzá a kis beteghez.

Most vagyok negyedéves. :)

2012. szept. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, de egyébként nem akartam gyerekkorom óta orvos lenni, mindig érdekelt a téma, de az, hogy én orvos legyek, soha nem merült fel bennem.

Mígnem 19 évesen egy éjszaka nem tudtam aludni, forgolódtam az ágyban, és mint a villámcsapás, úgy jött az "ihlet". :D

2012. szept. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jaj, olyan aranyosan írtál!:) Én most vagyok 18, és némileg hozzád hasonló cipőben. Nekem 2 éve van "belátásom", szintén sok mindenbe beleástam magam. Orvos soha nem akartam lenni, már csak a korábbi kémia-biosz tapasztalataim miatt sem. (rettenetes tanáraim voltak) Most viszont utolsó évre új a biológiatanárunk, és ezeket az órákat élvezem a legjobban az összes közül. Elgondolkoztam, hogy tulajdonképp ez a szakma lenne a leginkább elvárásaimhoz illő. (Hogy én mennyit spekulálok a továbbtanuláson!) Szóval úgy tervezem, hogy jövőre magánórákat veszek biológiából és kémiából, hogy jól megírjam az emelt szintű érettségiket. (Egy műtét miatt kénytelem vagyok egy évvel később kezdeni a továbbtanulást.) Köszönöm, hogy írtál.:) Természetesen jöhetnek még válaszok!
2012. szept. 25. 09:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Én soha nem szerettem különösebben a bioszt, a kémiát meg egyenesen gyűlöltem. :)

Sok sikert, nem leszel elkésve, én is 20 évesen kezdtem az egyetemet, pár hónap múlva töltöttem a 21-et, és nagyon sok csoport- és évfolyamtársam van, aki 1-4 év "csúszással" kezdte. Úgyhogy hajrá! :)

2012. szept. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A biosz mindig is nagyon érdekelt, főleg az embertan. Volt otthon egy nagy könyv, amiben betegségről írtak, állandóan azt olvasgattam. De sokáig úgy voltam vele, hogy tuti nem leszek orvos...

Aztán kb. 11.-ben jött az ihlet, hogy de mégis:D

Az orvosláson belül pedig a nőgyógyászat érdekel, több okból is. Egyrészt nekem is van/volt ezzel kapcsolatos problémám, így igazán át tudom érezni, hogy mennyire szar. Másrészt nagyon sokoldalúnak tartom, nem egyhangú:) Plusz szerintem nem ártana, ha több nő nemű nőgyógyász lenne, mert sokan szívesebben fordulnak nőhöz.

Én is negyedéves vagyok:)

2012. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!