Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjszakai hypo 1-es típusú...

Éjszakai hypo 1-es típusú cukorbetegségben?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy megeshet olyan, hogy olyan szinten behypózok éjszaka, hogy elvesztem az eszméletemet?

Mert azt tudom, hogy nem ébredünk fel az éjszakai hypglicemiára. És ugye, ha van éjjeli hypo, akkor reggelre el van szállva a cukrunk...

Na de ilyen előfordulhat?


2012. szept. 29. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki este a kelleténél több inzulint ad be, akkor minden további nélkül előfordulhat. Este nem vesz észre semmit, reggel pedig magas(!) lesz az ébredési cukra (Somogyi-jelenség), ami miatt egyesek tévesen tovább emelik az esti inzulint, így még inkább rontanak a helyzeten.
2012. szept. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én ezt értem és tudom is és tisztában vagyok vele, de nem ez volt a kérdésem. Hanem az, hogy előfordulhat-e olyan eszméletvesztéls ilyen helyzetbe, hogy "nem kelek fel" reggel. (és nem elpatkolásra gondolok)
2012. szept. 29. 13:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kicsit tényleg félreértettem.

Ez esetben szerintem ez nem túl valószínű, de nem is lehetetlen, mert sok minden függ attól, hogy milyen korán kelsz, és mikor van a csúcshatása az esti inzulinnak.


Magyarul, ha pont a völgyben vagy cukorügyileg (hajnalban) és akkor csörög a vekker, akkor elveszítheted az eszméleted, de általában ettől később szoktak felkelni az emberek.

Továbbá, okozhat számos dolog orthostaticus hypotoniát (akár a DM szövődménye is lehet), ami azzal jár, hogy hirtelen felkelés után "megszédül" vagy el is ájul az illető. A reggeli ájulásoknál inkább ez szokott a gyakoribb ok lenni.

2012. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben, értek mindent.. Nagyon köszönöm a válaszodat és a idődet!
2012. szept. 29. 16:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem felébreszt a szervezet, ha hypozok hajnalban.
2012. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És nem lesz reggelre magas a cukrom, mert már tökéletesen tudom, hogy hányas értékhez mennyi cukor kell hypo esetén.
2012. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát ha ilyen délutáni szunyáról van szó, akkor én is felkelek rá, de éjjel még soha nem keltem fel. (de e logika alapján nézzük a jobbik esetet és tegyük fel, hogy még soha nem hypoztam éjjel)

Másrészt, én úgy tudom, hogy a hypoglikémia után felléphet hyperglikémia is, szóval nem tudom, hogy hogy nem száll el a cukrod. De hál istennek, persze! Maradjon is így, én csak azt kívánom neked.

2012. okt. 2. 17:56
 8/11 anonim ***** válasza:
A hypo után akkor lesz hyper, ha hypozik az ember és telitömi magát cukorral, hiszen minél több cukor, annál hamarabb lesz jobban az ember, viszont emiatt maga lesz a vércukra.
2012. okt. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8-asnak: a "hypo" utáni hyperglikémiához nem feltétlenül kell cukorbevitel, elég a kontrainzuláris hormonok szintjének a növekedése, melyet a hypoglikémia vált ki. Ezek miatt lesz reggel magasabb a vércukorszint, hiába volt hajnalban még alacsony.
2012. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát...nekem csak akkor lett magas, ha túl gyorsan akartam "jól" lenni, tehát több cukrot ettem meg.
2012. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!