Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek pajzsmirigy alulműködés...

Akinek pajzsmirigy alulműködése van, segített a gyógyszer, enyhültek a tünetei?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek van pajzsmirigy alulműködése,hiába szedi a gyógygszert fél éve,még mindig rosszul van.A hormon szint lejjebb ment,de még mindig magas.(TSH azt hiszem)Ez normális? Másnak se segít a gyógyszer? Most örök életére ezzel szenvedjen? Ilyenkor nem szoktak erősebb gyógyszert adni? Vagy az csak rontana rajta?
2012. szept. 29. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Beállítani a pajzsmirigyet nem 2 perc, ezért is szokták ilyenkor akár havonta visszacibálni az embert. Viszont lehet most csak annyira emelkedett a TSHja, ami már nem releváns, és ha kapna még 25 mikrogrammot, akkor meg már túlműködése lenne. A kettő közöl meg még mindig az alulműködés a jobb lehetőség.
2012. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írja, az alulműködés még mindig jobb. Nekem néha begyullad a pajzsmirigyem és "túlpörög". Én jobban tolerálom az alulműködést. Ilyenkor az étkezésre kell jobban odafigyelni, és minden nap mozogni, még akkor is ha nem esik jól erőltetni magad.


Én 80 és 45kg között ingadoztam, és a pajzsmirigyem okozta. Azóta tudom hogy van gyógyszeres kezelés, és a táplálkozás, az életmód is sokat számít.


Barátnődnek a paleolit táplálkozást javaslom, keress rá neten! Amióta így élek, sokkal kevesebbszer gyullad be a pajzsmirigyem és nem is olyan intenzíven. Enyhültek a tüneteim és most már "csak" 50-60kg között változik a súlyom attól függően alul-vagy túlműködik éppen a pajzsmirigyem. Ez már azért elég stabil állapot az eddigiekhez képest, és javulok folyamatosan.


A paleolit étkezést napi 1,5-2 óra gyors tempójú gyaloglással kombináltam, hétvégente biciklizek, és zumbázni szoktam. A mozgás jót tesz.

2012. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 8 hónapja szedem a gyógyszert, és kb. 1 hónapja van a normálértéken belül a TSH-m, tehát elvileg most már helyrejött. Hirtelen javulást vártam, reméltem, hogy lemegy a felszedett 10 kiló, hogy szinte kicsattanok majd az energiától, és nem leszek álmos napközben, ezek elmaradtak. Viszont észrevettem, hogy most már sokkal könnyebben ébredek reggelente, azzal vigasztalom magam, hogy ez még mindig sokkal jobb, mint a túlműködés. Ha elkezdek majd sportolni, szerintem sokkal jobban leszek, de egyelőre nehéz összeszednem magam, és nekiállni, a kondícióm nagyon sokat romlott a betegség miatt, ehhez kell majd egy adag akaraterő. Az ismerősödnek is biztosan nemsokára jobb lesz, általában ennyi idő kell ahhoz, hogy megtalálják a helyes gyógyszeradagot.
2012. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én másfél hónapja szedek 75 mikrogramm L-thyroxint. Semmi változást nem tapasztaltam:( Hormonellenőrzés csak októberben lesz.
2013. aug. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!