Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire fáj, egy gyökér...

Mennyire fáj, egy gyökér kezelés, a fáj is, kibírható, szabad enni előtte?

Figyelt kérdés

Tudom hogy vannak ilyen kérdések,de engem más kérdése nem érdekel.

Arra lennék kíváncsi,hogy ha fáj is egy gyökér kezelés,kibírható?

Mihez hasonlít az érzés?

Illetve egy órával előtte szabad enni?

Párommal el akarunk menni egy étterembe előtte,évfordulót ünnepelni,de a fogorvost nem akarom lemondani.

Lehet hülyének néztek,de arra gondoltam viszek fogkefét,és gyorsan megmosom a fogam a mosdóban.



2012. okt. 1. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menj el enni az étterembe, mert előtte lehet enni. Gyökér kezelés után nem lehet. Én ha megyek fogorvoshoz nemcsak otthon mosok fogat, hanem a rendelőben is. Szóval kajálás után a rendelőben fogat mosol és jó lesz.

Hogy mennyire fáj a gyökérkezelés??

Ha nincs gyulladásban a fogad, és kapsz érzéstelenítést, akkor nem fáj, csak kellemetlen. Meg olyan furcsa ízt fogsz érezni.. De fájni nem fáj.

Ha viszont gyulladásban van, akkor hiába kapsz érzéstelenítést nem fog hatni. Ilyenkor iszonyúan fáj a gyökérkezelés. Egyszerűen elmondhatatlan a fájdalom. Én sajnos átéltem ezt, és ha azt írom, hogy csillagokat láttam, és sírtam, sőt könyörögtem a dokinak álljon le akkor nem túloztam.

De mint írtam ha nincs gyulladásban akor nem fog fájni.

üdv

2012. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*akkor
2012. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom azt első hozzászólót, teljes mértékben igaza van.
2012. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!

Én pont most jöttem haza gyökérkezelésből. Egyáltalán nem volt vészes.Először valami keserű sprével befújják a kezelendő rész környékén. Aztán én két szurit is kaptam az egyiket bal oldalra mert nekem ott fájt a fogam a másikat hátra a szájpadlás irányába. éppen éreztem de messze nem fájt. Utána úgy lezsibbadtam hogy egész kezelés alatt csak annyit éreztem hogy matatnak a számban de nem fájt meg semmi. Enni lehet sőt kötelező előtte. mert ha nem eszel rosszul lehetsz a szuritól... remélem tudtam segíteni


27/L

2012. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem h nekem gyulladásban lenne első

vagy nem tudom

ha a hidegre nagyon érzékeny,(van rajta egy kis lyuk,oda megy bele)de amúgy napközben,este fájni nem fáj,akkor nincs begyulladva?

2012. okt. 1. 11:47
 6/8 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Ha gyulladásban van a fogad akkor

mondjuk kaparod a falat a fájdalomtól, vagy éppen a harmadik cataflam fájdalom csillapítót veszed be, mert úgy fáj. Ha ezt éled át akkor gyulladásban van.

Ha csak érzékeny, de nem fáj, akkor időben észrevettétek a bajt, még nincs gyulladásban. Mindenképpen csináltasd meg, mert így csak kellemetlen érzés lesz, de nem fájdalmas.


Ha nem fáj, sajog a fogad akkor nem kell aggódnod. Akkor az egész fogászati kezelésnél az érzéstelenítés lesz a legkellemetlenebb..

2012. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

tényleg annyira félek,pedig nem vagyok ijedős

volt már tüdő tükrözésem,operáltak már

de valahogy ha fogorvoshoz kell mennem,remegek


és amúgy az első alkalom a legrosszabb,ha fáj is,a többi ülésnél már jobb lesz?

húzták már ki fogam érzéstelenítő nélkül,annyira gyulladt volt

2012. okt. 1. 12:44
 8/8 anonim válasza:

Ehetsz elöte

Ha nincs begyuladva nem fáj

Ha viszont be van akor iszonyú én 12 évesen átéltem és 8 szór kaptam inekciot ami semit sem ért 4 órán át csak az injekciót kaptam de mivel elmesz elöte eni szerintem nem fog fájni neked mert én nem etem ráadásul elöte több mint 24 óráig anyira fajt

2014. nov. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!