Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma hangokat hallottam! Egész...

Ma hangokat hallottam! Egész pontosan csak egyet: az egyik legjobb barátnőmét. Miért?!

Figyelt kérdés

Barátnőmmel ültünk a suli könyvtárában, és én kimentem a mosdóba kezet mosni. A mosdó ajtaja pont szembe van a könyvtáréval, kb 3 méter van közöttük. A mosdó úgy néz ki (mint ahogy a legtöbb) ekőször csapok, majd beljebb a wc-fülkék. Szóval mostam a kezemet, amikor meghallottam a barátnőm hangját a fülkék felől: a nevemen szólogatott, 2x megismételte a nevemet. Nagyon megijedtem, a mosdóban senki nem volt ő pedig benn ült a könyvtárban. De a hang teljesen tiszta és érthető volt, kizárt, hogy bemagyaráztam volna. Később - miután elmeséltem neki is - mikor egyszer tőle kb. 10 méterre a táskámban kutakodott meg akart vmit kérdezni, és viccből elkezdett ugyanúgy szólongatni, mint ahogy azt korábban hallottaam a mosdóban. Nagyon megijedtem, azt hittem, hogy megint beképzelem. Igazából ennek (a sztori 2. felének) az a lényege, hogy nem csak bemagyaráztam, mert teljességgel egy az egyben ugyanolyan volt a képzelt hang mint a valódi, mondom először azthittem, hogy kijött utánam a mosdóba, és azért szólongat, másodjára meg azt hittem, hogy azt is csak képzelem. A kettő teljesen egyforma volt.

Szóval a kérdésem: MIÉRT?! Ez mit jelent? Ilyen még nem nagyon fordult velem elő - persze jó, az ember néha hall ilyen-olyan kevésbé-jobban beképzelt hangokat, de ez mondom, ez teljesen más volt! Egyáltalán: mi a biológiai oka az ilyen "hallomásoknak"?



2012. okt. 4. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fül csak létező hangokat és csak a hallható tartományban levőt hall! Az agy azonban bármit produkál.
2012. okt. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz. Elég sok oka lehet: bizonyos gyógyszereknek is lehetnek érdekes mellékhatásai, drogok utóhatása (flashback), fejsérülés, pszichiátriai kórképek, stb.
2012. okt. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mrs kiss válasza:
Emlékezz vissza mindenre amit ezzel a barátnőddel kapcsolatos emlékek fűznek hozzá....talán a múltból jött ez a hang.....
2012. okt. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Másodiknak: Nem szedek semmilyen gyógszereket, és még inni sem voltam soha életemben, nem hogy drogozni :)
2012. okt. 4. 22:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a barátnőd ugratott :) Esetleg az agyad szórakozott veled, elég egy impulzus az agyadtól, hogy beképzeld ezt a hangot. Ha nem rendszeresen történik ne aggódj, valószínűleg semmi komoly. :)
2012. okt. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!