Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez már pánikroham? Segítség?

Ez már pánikroham? Segítség?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok.Bár nem egyszerű a családi életem (röviden): Anyukámmal élek (aki depressziós,többszörös öngyilkossági kísérlete volt már) és 2 öcsémmel élek. Anyukám éppen most válik 2.férjétől.Engem eléggé megviselt lelkileg a dolgok,ezért 2 éve FÉL évig pszichátrián 'laktam' (diagnózis:depresszió,személyiségzavar,étkezési zavar) Mai napig járok pszichológushoz)volt már családterápia,egyéni,és csoportterápia) és gyógyszeres kezelés alatt állok (antideprenszáns)

A nyáron,nagyon jól voltam)dolgoztam),viszont mióta elekzdödött az iskola,egyszerűen nem merek az utcára menni,emberek közé. Itthon nincs semmi bajam,előre megtervezem ,hogy öltözök fel stb... mert eddig azt hittem a kinézetem frusztrál.De ma egy durvább roham jött rám, mikor az iskolába indultam

verejtékezés,légszomj, remegés..és egyszerűen elakartam menekülni haza menni és feszült voltam, kellemetlenül éreztem magam. Volt már esett ,hogy elkezdett vérezni az orrom vagy csak elkeztem sirni annyira rám jött a pánik.Általában ha egyedül vagyok akkor a legsúlyosabb.Fáradtnak is érzem magam.Nagyon sok kávét iszok és élet kedvem sincs nagyon,és így társadalmi életem sincs.Nagyon ijesztő hiszen mindig egy mosolygós lány voltam.

De ma már csak az öngyilkosság érdekel.Nincsenek céljaim ,az iskolába pedig képtelen vagyok koncentrálni.

Sajnos a fűvezést is kiprobáltam és kissé rákaptam, mert ellazít .De nem gondolnám ,hogy ezt folytatni is fogom.KÉRLEK SEGíTSETEK.SZERETNÉK TANÁCSOKAT KAPNI. VALÓBAN EGY ILYEN SELEJT VAGYOK? Nagyon el vagyok keseredve.Ötletek?:(

eLŐRE IS KÖSZÖNÖM!



2012. okt. 16. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg voltam, most már jobban vagyok,tehát tapasztalatból írok neked.Ne igyál semmiféle koffeines italt, mert súlyosbíthatják, kiválthatják a pániktüneteket.Ha annyira szeretsz kávézni, igyál pótkávékat, cikória kávét, az is nagyon finom , de nincs benne koffein.

A füvezést is felejtsd el sürgősen, mert szintén pszichés problémához vezethet!Inkább igyál nyugtató teákat, például macskagyökér, citromfű, kamilla.Ezekből ihatsz amennyit akarsz és segítenek ellazulni testileg, lelkileg.

A problémád nem rejtélyes, nem kezelhetetlen, teljesen érthető, hogy megvisel ez a családi helyzet.

El kell azon gondolkoznod, mi tart vissza téged a közösségektől, az emberektől, mert itt lehet a baj oka.

Talán szégyeled a helyzeted?Nincs miért, nem a te hibád.

Vagy valami más nyomaszt?Ha megtalálod magadban az okot, könnyebb lesz tenni ellene.Nem vagy selejt, rengetegen küzdenek hasonló problémával, ki fogsz jönni belőle!

2012. okt. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, semmi nincs veszve. Az életedért te felelsz, így változtatni is te tudsz rajta. Sajnos a családi háttér, meg amiket leírtál eléggé befolyásoló tényezők... De van kiút! A legfontosabb az lenne, ha találnál magadnak barátokat, akik rendesek, normálisak. Velük megtudnál mindent beszélni, eltudnátok menni moziba, sétálni, kirándulni, akármi csak velük legyél és jól érezd magad. A drogos haverjaidat meg felejtsd el! Esetleg, ha egy barátot találnál, akivel szeretitek egymást, az szintén nagyon jó lenne. A lényeg, hogy felfelé és ne lefelé húzzanak. Azt szokták mondani, hogy a legnagyobb változást környezetváltással lehet elérni. Lehetőséged gondolom nincs most költözésre. Pedig, ha kikerülnél ebből a negatív környezetből, hamar sikerülne ismét mosolygós, vidám lánnyá válnod.

Járj valamilyen tanfolyamra, kezdj el sportolni. Mozdulj ki otthonról, ismerkedj meg minél több emberrel. Azok a dolgok, gátlások, érzések, amik hátráltatnak, csak benned vannak. Ezek a korlátok csak a te fejedben vannak, a valóságban nem léteznek. Itt a harcot egyedül saját magaddal kell megvívnod.

Olvassál személyiségfejlesztő és pozitív gondolkodást elősegítő könyveket. Ezek nagyon hasznosak(tapasztalat)! De nem elég egyszer végig szaladni rajtuk, minden nap legalább 30percet kell olvasni és úgy, hogy betartod és végig gondolod az olvasottakat. Az elején nem fogsz benne hinni, meg hülyeségnek fogod tartani, de csinálni kell!! Hidd el, segíteni fog!

Pár könyv, amit ajánlok:

Brian Tracy Phoenix szeminárium (ez egy hanganyag, többször is érdemes odafigyelve végig hallgatni)

Louis L Hay Éld az életed

Andrew Matthews Hallgass a szívedre

Dan Millman A békés harcos útja

Napoleon Hill A siker titka PLB

Kerner Tibor Sziklaszilárd önbecsülés


Ezeken kívül még van egy csomó könyv. Tudatosítsd magadban, hogy az életedért csak te felelsz, csak te tudod megváltoztatni. Csak rajtad múlik! Senki máson, csak rajtad! Ha kételkednél is benne az elején, akkor se add fel! Csináld és ne hagyd abba! Nekem, egy olyan valakinek, aki szintén tele volt gátlásokkal, rossz volt a közérzete, zárkózott volt és mégis sikerült megváltoznia, elhiheted. Hidd el, sikerülni fog!:)


/F

2012. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!NEM a családi körülményem nyomaszt vagy szégyellem,saját magammal nem vagyok rendben.Nincs önbizalmam ,és ezzel meg is válaszolható lenne ,hogy miért nem szeretek emberek közé menni.De viszont ott van az rettenetes,félelmetes érzés,mikor csak úgy azt érzem ,hogy megfogok halni,mert annyira nem kapok levegőt és félek.

Volt ,hogy a vonaton ültem és ott jött rám,fel kellett hívnom az egyik simerősömet,hogy jöjjön ki értem,mert úgy éreztem ott fogok meghalni.

Borzalmas érzés,és dühitő,miközben iskolába kénne járnom ,de egyszerűen erősebb a pánik érzetem ,mint bármi más.

Kávét meg azért iszok ,mert ugy érzem ,hogy koffein tabletta nélkül nem tudok létezni.Néha túlzásba is viszem.

A fűvel pedig a görcsös érzetemet probálom elmúlasztani.Ami ideig-óráig sikerül is. A háziorvosom írt már fel nyugtató teákat ,illyetve alvás elősegítőt is.De nem nagyon hat :/

2012. okt. 16. 11:46
 4/15 anonim ***** válasza:
Esetleg lehet az oka a kinti rosszulléteidnek az, mert attól félsz tudat alatt, hogy mi fog történni otthon, míg távol vagy?Ezt csak tippnek írom, mert ilyen "hátsó gondolatok" sokszor a pánik kiváltó okai és bizony hosszú időbe telhet, mire az ember képessé válik annyira önmagába látni, hogy ezeket a romboló gondolatait felismeri, a félelmeit azonosítja.
2012. okt. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

2.válaszoló:Neked is köszönöm a válaszodat!

Nagyon jól esik hogy tényleg írtok tanácsokat :)

A költözés benenm is felmerült,de tényleg nincs rá sajnos lehetőség:/

A könyv címeket is nagyon szépen köszönöm !Nagy részét olvastam már,sok ilyen fajta filmet nézek,könyvet olvasok..Probáltam már az agykontrollt,jogát,meditációt.

De néha azt érzem ,hogy reménytelen esett vagyok,és nem nekem való az élet.

2012. okt. 16. 11:53
 6/15 A kérdező kommentje:

Van bennem egy érzet,hogy uristen mi lesz ha haza megyek(?) ,anyukámat netalán ismét a földön találom-e.

De nem találom az összefüggést ezzel a pánik,halál félelem érzetemmel..

ui:köszönöm a válaszod!

2012. okt. 16. 11:56
 7/15 anonim ***** válasza:

Nos, akkor az önbizalom hiány is lehet az oka(a pánikrohamnak ezer oka lehet, ez csak az egyéntől függ, épp mitől pánikol).Annyira nem szeretsz emberek közé menni, hogy a tested már így reagál.A suliban rendesek veled?Jó az osztály?

Nekem is csak akkor van bajom, ha menni kell valahová.Nem vonzanak a közösségek és sok minden, amit a világban látok, ezért.És a saját életemmel is vannak olyan bajaim, amik így fejeződnek ki, de szerencsére ha nagyon muszáj, le tudom küzdeni ezeket az érzéseket, mert megtanultam hogyan kezeljem.Ha muszáj, négykézláb is elmegyek, ahová kell.Pedig 1-2 éve velem is előfordult párszor, hogy hívni kellett valakit, hogy jöjjön értem, mert úgy vert a szívem, majd ki esett és menni sem bírtam.

2012. okt. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jó -e az osztályom?Rendesek-e velem?

Nem igazán mondhatám magam elnyomotnak ,hiszen eléggé központi ember vagyok,vagyis legalábbis annak mutattom magam- mindenegyes nap egy maszk mögé bújok.- és ez nagyon fárasztó.Igazán mélly kapcsolatokat nagyon ritkán tudok kialakítani.Kisebb koromba viszont,nagyon csúnyán bántak velem,kihasználtak,vertek és mai napig nem tudnám magam megvédeni se szóban se fizikailag.

2012. okt. 16. 12:05
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor csak csináld továbbra is:) De ezeknek a könyveknek stb. csak úgy van értelme, ha hiszel is benne. Szerintem idővel nálad is kell, hogy látszódjanak a változás jelei.

A leírtak alapján nem vagy könnyű helyzetben. De azt felejtsd el, hogy reménytelen vagy! Senki sem reménytelen. Te is ugyanúgy egy értékes emberi lény vagy, mint én vagy akárki más. El kell fogadni, hogy most egy nagy gödörben vagy, de ugyanakkor tudatosítani kell magadban és hinni kell benne, hogy ebből kilehet mászni. Azt pedig továbbra is nagyon erősen ajánlom, hogy keress barátokat. Ne felszínes haveri kapcsolatokat, hanem rendes barátokat. Akikkel bármit megtudsz beszélni, akik feltudnak vidítani, akikkel eltudsz menni ide-oda. Nálam nem volt ill. nem ilyen rossz a helyzet, de sajnos a környezetem nekem is negatív... És ez rám is nagyon kihat. De akarok változni és teszek is érte. Az 1 évvel ezelőtti önmagamat messze felülmúlom. Önbizalom-hiányos, gátlásos, zárkózott srác voltam. Abban a hitben éltem, hogy ronda vagyok, senkinek se kellenék. Pedig kaptam jelzéseket lányoktól, de akkor nem vettem észre azokat. Most meg már tudom, hogy hamis énképpel éltem... Mert valójában egy jóképű, helyes fiú vagyok. Más ember lettem, van önbizalmam, vannak értékeim...

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy te is megtudsz változni. Senki nem mondja, hogy könnyű, mert nem az. De, ha akarod és teszel is érte, sikerülni fog!

2012. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Annyira köszönöm,hogy probálasz segíteni.Kezdtem elhinni ,hogy nincsenek már normális emberek. Sok ember csak átgázol a másikon aki meg nem ilyen,azt szétszedik.

De örülök,hogy mind akik nekem válaszoltak nem ezt mutatták magukról:)

2012. okt. 16. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!