Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitralis prolapsusosok ti...

Mitralis prolapsusosok ti hogy viselitek a tüneteket?

Figyelt kérdés
Voltam szívultrahangon ahol megállapították, hogy mitralis prolapsusom van. Olvastam, hogy nyugodtnak kell maradni de olyan ijesztő amikor kihagy a szívem vagy ájulásérzetem van. Egyébként szorongós is vagyok. Kaptam nyugtatót is, de az homeopátiás, gyenge, nem igazán jó. Lehet egyébként sportolni ilyen betegséggel? L/20

2012. okt. 20. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is ez a problémám a szívemmel (7 éve tudom,azóta már egy gyereket is szültem), én nagyon jól és nyugodtan eléldegélek vele, 2 évente járok kontrollra. Verseny sportolni nem lehet vele, de egyébként nyugodtan sportolhatsz. Ez nem egy nagyon-nagy probléma, úgyhogy ne idegeskedj rajta, nem emiatt fogsz egyszer meghalni. Ha nagyon rosszra fordulna az állapotod, akkor is lehet műteni. Tényleg ne idegeskedj, ezzel együtt lehet élni könnyedén. L/31

2012. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És neked is szokott ájulásérzeted lenni?
2012. okt. 20. 18:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam, hogy minden vérzéssel járó műtétnél (még fogkőleszedésnél is)antibiotikumot kell, hogy adjanak, ez nagyon fontos és akkor nem lesz baj!
2012. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elején volt, de ez leginkább pszichés eredetű szerintem (saját tapasztalat). Néha nekem is nagyon kalapál vagy úgy érzem, hogy kihagy a szívem, de ilyenkor egy kis pihenés hamar segít. Ne élj nyugtatókon és próbálj meg pozitívan hozzáállni az élethez!
2012. okt. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És te szedsz rá gyógyszert? Én ha nagyon nem érzem jól magam, ha nagyon kalapál a szívem akkor Betalocot szoktam bevenni. Neked mondták, hogy szedj Magne B6-ot?
2012. okt. 20. 18:33
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha egyedül vagyok itthon akkor mindig félek, hogy rosszul leszek és ennek mindig légszomj meg rosszullét a vége. :/
2012. okt. 20. 18:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem akkor szokott kihagyni ha nagyon stresszelek vagy nagyon ideges vagyok.

amúgy tünetmentes vagyok. ha úszok vagy futok akkor sincs semmi bajom

2012. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még egy kérdésem van. Szex közben nem szoktatok rosszul lenni?

2012. okt. 21. 10:27
 9/11 anonim válasza:

Én is hasonló panaszok miatt mentem el nemrég a háziorvoshoz, szerencsére elküldött kardiológiára, és ugyanezt állapították meg (enyhe MPS). (Minden más, laboreredmények rendben voltak.)


A kardiológus doktornő nagyon alaposan megnézte, elvégezte az összes vizsgálatot (hallgatózás, EKG, vérnyomás, ultrahang), és azt mondta, ez nem betegség, hanem alkati, genetikai dolog, a kötőszövet gyengesége okozza. (Sajnos a családban mindenkinek vannak ízületi problémái, mindkét szülői ágon, nekem is.)


A tünetek valóban ijesztőek néha, és fulladás-, ill. ájulásérzéssel járnak. Nálam – legalábbis úgy emlékszem – főiskolás koromban, azaz 20-21 évesen kezdődtek ezek a ritmuszavarok, egyértelműen a stressz miatt. Az is teljesen egyértelmű – tapasztalataim szerint –, hogy nagyon sokat számít a sok pihenés és alvás. Amikor rendesen ki tudom aludni magam napokon keresztül, akkor nincs semmi gond. De ugye hétköznap, amikor dolgozom és reggel 6-kor kell kelni és szopni a tömegközlekedéssel egy órán keresztül, akkor már rögtön előjönnek a tünetek. :/


Azóta elég sok helyen utánaolvastam, mindenhol azt írják, hogy semmi komoly, ezzel nem lehet mit kezdeni, együtt kell vele élni. Ettől függetlenül eléggé kellemetlen érzés, amikor úgy érzem, hogy majdnem megáll a szívem.


De hát ez van... (38/F)

2013. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos pszichológushoz kellett fordulnom miatta, mert kemény halálfélelmem lett miatta...
2013. máj. 11. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!