Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jót tesz az izomláznak a...

Jót tesz az izomláznak a melegvíz?

Figyelt kérdés

Csütörtökön tesiórán felülésből csináltunk felmérést. Egyáltalán nem vagyok kondiban, de csináltam vagy 80-at. Ma reggelre olyan kínzó izomláz lett a hasamban, amit még soha életemben nem éreztem, olyan mintha két kampót beleakasztottak volna a hasamba, egyszerűen nem tudok kiegyenesedni, annyira fáj.

Holnap mennénk egy termálvizes fürdőbe, jót fog neki tenni? Vagy inkább hideget tegyek rá? elvégre ez egy gyulladás...

Van még ötletetek, hogy mit lehetne csinálni?



2012. okt. 20. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Az izomlàzra a meggy a legjobb, az izomlâzat az izmokban felgyülemlett tejsav okozza, a meggyben lévő anyagoktól rendbejön. Termàlvìz ízületi gyulladâsra hasznàl, az neked tuti nincs.
2012. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most ettem épp megybefőttet:)

De attól még nem tesz majd neki rosszat, ugye? mármint a melegvíz.

2012. okt. 20. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz rosszat. Fürdőzz nyugodtan. :)
2012. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Egy újabb keletű elmélet szerint az izomláz eredete nem más, mint mikroszkopikus szakadások az izomrostokban. A szakadás helyén gyulladás lép fel, ez okozza a tulajdonképpeni fájdalmat.

A fájdalmas góc melegvizes borogatása, illetve a szaunázás jót tesz az izomláznak, mert a meleg hatására javul az izom vérkeringése és így gyorsul az izomrostok regenerációja."


[link]


Tehát igen, a meggynek meg semmi köze nincs ehhez.

2012. okt. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ettem meggyet ,és még aznap estére sokkal jobb lett, aztán tegnap voltam fürdőben, és mára már nem érzek semmit :D szóval nagyon köszönöm a tanácsokat
2012. okt. 22. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!