Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az alvászavarommal?

Mihez kezdjek az alvászavarommal?

Figyelt kérdés
hiába alszom sokat vagy keveset, mindenhogy fáradt vagyok és ha reggel felkelek, visszaaludni nem tudok de a szemeim le akarnak ragadni. a suliban sem tudok koncentrálni. mi segíthetne?
2012. okt. 21. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Pl. elmész orvoshoz. Lehet, hogy vérszegény vagy.
2012. okt. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló alvászavarom volt akkor, amikor a Scheuermann kórom zajlott serdülő koromban. (gerinccsigolyák anyagcserezavara, és az emberek 60%-ának van. Tipikus serdülőkori betegség, és kezelni is serdülő korba érdemes) Mindig nagyon levertnek éreztem magamat, és az alvás nem volt pihentető. Ezen kívül okozhatja még depresszió is, meg emésztési zavar, vérszegénység, stb Mielőtt orvoshoz mennél érdemes körbenézni, hogy mi okozhat alvászavart, mert az orvosok egy percig sem képesek semmin elgondolkozni, hanem reflexből válaszolgatják a rutin dolgaikat, vagyis egy ilyen esetben max felír egy altatót, meg közli, hogy depressziós vagy és elküld pszichológushoz, az meg a végtelenségig fog szívózni azzal, hogy neked bajod van, és ez abból is látszik, hogy tagadod. Ezt tapasztalatból mondom. Volt 4 pszichiáterem. Szedj össze gy pár dolgot, ami okozhat alvászavart, és a megfelelő szakrendelésre utaltasd be magadat, hogy vizsgáljanak meg. Kezdetben javaslom az ortopédiát, ahol gerincröntgennel megnézik, hogy van e scheuermannod. Mondhatod a háziorvosnak, hogy alvászavarod van, és azért kérd a beutalót, csak nagyon határozottan szögezd le, hogy nem vagy depressziós meg túlterhelt, ne is próbálkozzon ezekkel.
2012. okt. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem valószínű hogy vérszegény vagy vashiányos lennék mert azért bealudni nem szoktam a nővérem pl. vashiányos és ő ha nem iszik kávét akkor elalszik suli után mikor hazaér de nekem sem rég csináltak vértesztet. nem tudom hogy mi okozhatja, remélem nem vérszegénység de kétlem.
2012. okt. 21. 00:56
 4/4 A kérdező kommentje:
nem is vagyok az a különösen fáradékony vagy elalszom típus, csak olyan kialvatlannak érzem magam de úgy gondolom, hogy a serdülőkor is betehet, mert mikor fáradt vagyok néha leesik a vérnyomásom is
2012. okt. 21. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!