Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Homeopátiás gyógyszereket...

Homeopátiás gyógyszereket együtt többfélét hogyan?

Figyelt kérdés
vagyis ha egy betegségre több féle gyógyszert ajánlanak, akkor a pici golyókat (pl egyikből is 5 szem, másikból is 5 szem) együtt kell elszopogatni 10-et vagy mennyit kell várni a kétféle golyók között? és első nap induláskor óránként kell szedni mindegyik homeopátiás gyógyszert?
2009. aug. 11. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:
50%

Ez azért nem ilyen egyszerű. Vannak általános szabályok a homeós bogyókákra, de azért ennyire nem lehet megmondani. Az adagolást az orvos mondja meg, nem mindegy, hogy milyen szereket szedsz együtt.

Általános szabályok: előtte, utána fél órán keresztül sem enni, sem inni nem szabad, kerülni kell a mentolos dolgokat (fogkrém, rágó, plusz bármilyen ehető, ami már a fenti feltételben benne van), mert az gátolja a felszívódást, kézzel érinteni nem szabad, lassan szopogatva, nem azonnal lenyelve, vagy szétrágva kell bevenni.

Nekem volt már olyan, hogy többféle szert kellett szednem, betegségre is és mellette alkati szert is. Volt amit 3x5 golyó/nap kellett szedni, volt, amit 2x3 golyó/nap. Mivel én elég nehezen bírom, ha be kell tartanom, hogy 1 óra hosszat nem ihatok vizet, meg is kérdeztem, hogy szedhetem-e egyszerre, mondjuk úgy, hogy reggel 5+3 golyó, délben 5 golyó este 5+3 golyó és azt a választ kaptam, hogy igen. Így "csak" napi 3x1 órát kellett kibírnom. Tehát az általam szedett szereket egészen biztosan lehetett egyszerre szedni. Volt olyan szer is, amit csak az elején 3 napig, majd egy hét múlva 3 napig kellett szedni. Szóval ez nagyon bonyolult volt, ahogy hazaértem a gyógyszertárból a naptáramba rögtön beírtam, 4 hétre előre, hogy melyik nap miből mennyit kell, mert máskülönben biztos nem tudtam volna megjegyezni. (különböző időpontokban kellett egy hét szünetet is tartani)

Ennek ellenére elképzelhető, hogy vannak olyan szerek, amiket együtt nem lehet szedni, de ezt az orvos egészen biztosan meg tudja neked mondani.

Ami fontos még, nekem teljesen rendbe hozta a galibákat, pedig elég ramatyul voltam.

2009. aug. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!