Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma? Nagyon...

Aranylány kérdése:

Mi lehet a probléma? Nagyon fontos, több infó lent.

Figyelt kérdés
5 napja eléggé rosszul érzem magam,mert a szívem nagyon ver,a pulzusom magas,nyilajlik a fájdalom a szívembe és a fejemben ilyen lüktető érzést érzek és szédülés is rám szokott jönni.A vérnyomásom tegnap 102,62 volt a pulzus 116 ma a vérnyomásom 130,82 a pulzus 95.Elmentem ma csináltatni egy vérképet és a következő értékek jöttek ki:monocíta 8,60(normál érték 2-8 között),eosinophyl 1 ,10(normál érték 2-4között) és a haematokrit aut 0,36 (normál érték 0.37-0.45 között)Fontos még megemlíteni h pajzsmirigy túlműködési betegségem van évek óta,de szedek rá gyógyszert és szinten van tartva.Lehet a sok stressz miatt érzem magam ennyire rosszul,mert alapjáraton ez a szédülés ami eléggé kellemetlen nem tudom a rendes hétköznapi dolgaimat sem elrendezni és ez a hasító fájdalom a fejemben is rossz.Gondoltam már esetleg vérszegénységre,de ennek ilyen jelei lennének?

2012. nov. 6. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt nyilván orvos tudja csak megmondani. Egy EKG és szívultrahang vizsgálat kéne. Ha mindegyik vizsgálat normális eredményt mutat, akkor szerintem pánikbetegséggel van dolgod, mert ezek a tünetek a pánikrohamokra is igazak.
2012. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!A pánikbetegségnek milyen jelei vannak?És pontosan mit jelent a pánikbetegség?
2012. nov. 6. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom neked orvosilag elmagyarázni, hogy mi ez a betegség. Nálam úgy történt, hogy előjött a szapora szívverés, szúrt a mellkasom, alig kaptam levegőt, egyfolytában azt éreztem, hogy meghalok, mértem a vérnyomásom, de nem volt magas. A párom is teljesen megijedt, elkezdtünk beszélgetni és szépen elmúlott a dolog, elaludtam, de persze másnap egyből mentem az orvoshoz. Csináltak EKG-t, szívultrahangot, de minden rendben volt. Kérdezte az orvos, hogy nem szoktam-e szorongani, feszült lenni, mondtam, hogy de igen, mert hogy ezeknek a dolgoknak semmi köze a szívbetegséghez, mert a szívemmel minden rendben volt.

És sajnos azóta többször voltak ilyen rohamaim, akkor olvastam utána ezeknek a dolgoknak és jöttem rá, hogy ez bizony a pánikbetegség. Igazából egy sima fejfájástól is úgy meg tudok ijedni, hogy tulajdonképpen beképzelem magamnak, hogy nagyon nagy baj van, jön a szorongás és minden ezzel járó dolog.

Valójában ez egy pszichés betegség. Vannak rá gyógyszerek, de én nem szerettem volna szedni, nálam a beszélgetés nagyon sokat segít, próbálom magamnak is megmagyarázni, hogy csak én képzelem be magamnak, valójában nincs is baj.

2012. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Remélem h tényleg nem nagy a baj nálam és semmi pánikbetegség nincs a háttérben,nem szeretnék pánikbeteg lenni.Alapjáraton mondom h jól érezném magam,ha nem szédülnék és nem lüktetne fejem... úgy érzem h bármilyen gyógyszert bevennék,hogy elmúljon ez,mert borzalmas.=(
2012. nov. 6. 17:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki Magad alaposan, és minden kérdésedre biztos választ kapsz! :)
2012. nov. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!