Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek a csokifügőség ellen?

Mit tegyek a csokifügőség ellen?

Figyelt kérdés
Minden akkor kezdődött mikor fél évesen óvódába kerültem. Ott borszasztó ételeket csináltak és reggel 7től este 8ig ott voltam. Nem ettem szinte semmit, és mikor hazavittek a szüleimnek nem volt ideje velem foglalkozni, mert mai napig nagyon elfoglalt emberek. Engem kinzott az éhségérzet, s ilyenkor csokit ettem (persze miután nőttem akkorára hogy beláttam a lehetőségeimet). Ez igy ment egész 7 éves koromig, amikor iskolába kerültem. Innen hazakerültem délután amikor ismét csak a csoki maradt. Amikor 5. osztályos lettem, anyukám már otthon volt a nap második felében, mert észrevette a helyzet súlyosságát: én semmit sem ettem, csak csokit szinte egész nap és néha vacsorát. Ez napi 3-4 táblát jelentett. Attól kezdve ettem ebédet is, de a csoki megmaradt és azóta sem tudok leszokni róla. Most hetedikes vagyok, és rengetegszer megpróbáltam de egyszerűen nem megy. Ha nincs csoki nem tudok tisztán gondolkodni, mindig csak az jár a fejemben, rosszabb a közérzetem ideges vagyok, de ez már pár kocka után elmúlik. Mit tegyek hogy vége legyen?

2012. nov. 11. 14:27
 1/2 anonim válasza:
Uh hát...nekem az unokatesóm mondta, hogy a csokoládé olyan mint a drog.Függőséget okozhat.Fu nem gondoltam volna, hogy tényleg igaz...na mind1...szerintem elég minden nap egy sor csoki nem kell magadat azzal "zabáltatni".Hát sok sikert a "munkához" én csak ennyit tudok segíteni :S
2012. nov. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Amióta az eszemet tudom ez van, és egyszrűen nem tudok csak úgy lemondani..
2012. nov. 19. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!