Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Üdv! A sclerosis multiplex...

Üdv! A sclerosis multiplex örökölhető? Fiú vagyok és szülés közben anyukámnak kijött ez a betegség. Vajon én is az leszek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, hogy pont fiú örökölheti. Egyik ismerősöm volt igy, sajnos Ő is ilyen beteg volt, és a nagyobbik fia örökölte. A gyereken kb 25 éves korában jött ki ez a betegség. Nem tudom Te mennyi vagy, de szerintem esélyed van rá, de arra is , hogy ne örököld. És kivánom Neked, hogy valóban ne legyen ilyen betegséged!
2009. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szülésnél van egy hormon, ami sajnos előhozhatja, ha hajlama van rá valakinek. Nálad még nem jött elő és nem is biztos, hogy elő fog jönni!

Inkább majd ha lesz lányod, őt vidd el genetikai szűrésre.

anyukád dokiját is meg lehetne erről kérdezni, látja-e okát, hogy kivizsgáljon téged.

2009. aug. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat sejtettem hogy örökölhető...:S

Akkor egy genetikai vizsgálaton kiderülne?

2009. aug. 14. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!